1261 (1061) 2016-12-23 - 2017-01-12

Łużycka Office Park najlepszy w Trójmieście

W badaniu Millward Brown zrealizowanym na potrzeby konkursu Eurobuild Awards najemcy uznali Łużycka Office Park za najlepszy zespół biurowców w Trójmieście. Gdyński park biurowy zajął 4. miejsce w Polsce i jest jedynym obiektem z województwa pomorskiego w pierwszej dziesiątce rankingu.
Z opinii najemców wynika, że liczy się dla nich przede wszystkim jakość biurowców, skala inwestycji ma znaczenie drugorzędne.
Eurobuild Awards to coroczny konkurs na najlepsze firmy i obiekty związane z branżą nieruchomości komercyjnych. Ocena 52 budynków w kategorii Biurowiec Roku 2016 została dokonana przez najemców w ankiecie przeprowadzanej przez firmę badawczą Millward Brown.
Należący do Allcon Investment kompleks Łużycka Office Park zdobył najwyższą notę spośród biorących udział w badaniu biurowców z Trójmiasta (Arkońska Business Park, Alchemia i Olivia Business Centre). W skali kraju gdyński obiekt został sklasyfikowany na wysokim 4. miejscu i jako jedyny z regionu Pomorza zajął miejsce w czołowej dziesiątce zestawienia. To kolejne wyróżnienie w konkursie Eurobuild Awards dla Allcon Investment za Łużycka Office Park – 2 lata temu obiekt otrzymał tytuł Biurowca Roku.
Łużycka Office Park to otwarty w 2010 r. kompleks biurowy klasy A, którego łączna powierzchnia użytkowa wynosi 42 tys. m2, a biurowa 22,5 tys. m2. Allcon Investment jest właścicielem czterech z pięciu budynków wchodzących w jego skład, w których wynajętych jest obecnie ok. 95% powierzchni biurowej - wśród najemców znajdują się m.in. Nordea, Geoban, Sony Pictures, Misys, WNS Global Services, Salt Ship Design, Ulstein, V.Ships i Kinnarps.
W swoim portfelu spółka posiada także biurowiec Łużycka Plus. To otwarty w 2014 r. obiekt klasy A o powierzchni użytkowej przeszło 10 tys. m2 i ok. 6 tys. m2 powierzchni biurowej.