1261 (1061) 2016-12-23 - 2017-01-12

Rok zaczyna się #wGdyni

Nie będzie Maryli, Kombi ani Krzysztofa Krawczyka. Tym razem Nowy Rok w Gdyni powitają młodzi artyści. Na Skwerze Kościuszki usłyszymy zespoły Gentleman!, Fisz Emade Tworzywo oraz gwiazdę wieczoru – Dawida Podsiadło. Ale sylwestrowa zabawa #wGdyni to nie tylko muzyczne atrakcje.
Gdynia po raz kolejny powita Nowy Rok huczną imprezą na świeżym powietrzu. Jednak tym razem będzie inaczej niż zwykle. Miasto postanowiło zmienić styl sylwestrowej zabawy, skupiając się w tym roku na nieco młodszych odbiorcach.
Wieczór rozpocznie się akcentem trójmiejskim – jako pierwszy zagra zespół Gentleman! – kapela, która ma na swoim koncie dwie płyty i bardzo dobrze radzi sobie na trójmiejskim rynku. Następnie na scenie pojawią się bracia Waglewscy, czyli Fisz Emade Tworzywo Sztuczne, którzy będą promowali swoją najnowszą płytę „Drony”. No i główna gwiazda wieczoru – Dawid Podsiadło – którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To marka sama w sobie i mimo że jest artystą bardzo młodym, to jego występ jest ukłonem również w stronę szerszej publiczności. Gdyńską imprezę poprowadzi Kamil Wicik, dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk.
Od paru lat bawiliśmy się w dość podobnej konwencji. Zresztą te doświadczenia oceniamy bardzo dobrze. Ale pomyśleliśmy, że czas na odnowę, bo nawet sukces zbyt wiele raz powtarzany po prostu się nudzi. Dlatego w tym roku stawiamy na nowoczesność dla młodych. Przede wszystkim chcemy, żeby gdyński Sylwester nie wiązał się tylko z krótką wycieczką na koncert. Dlatego zaplanowaliśmy wiele atrakcji, które zachęcają do tego, żeby spędzać czas ze znajomymi. Mam nadzieję, że ten nowy pomysł zyska szerokie grono odbiorców i przede wszystkim trafi w oczekiwania i gusta ludzi młodych – wyjaśnia wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Pewne punkty programu pozostaną niezmienne. W planie wieczoru nie mogło zabraknąć wspólnego odliczania do północy, pokazu fajerwerków czy noworocznych życzeń od prezydenta miasta Wojciecha Szczurka. O taneczne wejście w Nowy Rok, już po północy, zadba znany trójmiejski Dj – Ricardo.
Początek imprezy o godz. 21.00, ale otwarcie bramek nastąpi godzinę wcześniej. Wtedy też zostanie uruchomiona specjalna strefa gastronomiczno-wypoczynkowa.
Centralnym punktem strefy będzie wielkoformatowy napis – hasztag #wGdyni. Ta instalacja pojawi się zresztą na Skwerze Kościuszki już 26 grudnia. Zachęcamy wszystkich do robienia sobie pamiątkowych zdjęć z hasztagiem  #wGdyni. Każdy, kto zamieści później takie zdjęcie na Instagramie, będzie mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami.