Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1261 (1061) 2016-12-23 - 2017-01-12

W 2017 roku nowa zasobnia i nowoczesny magazyn

Pierwsza połowa 2017 roku w gdyńskim porcie to przekazanie do użytku dwóch kolejnych obiektów – nowoczesnego magazynu wysokiego składowania oraz zasobni o powierzchni 8 tys. m².
Nowy magazyn przy ul. Polskiej uwzględnia możliwość wysokiego składowania różnych ładunków drobnicowych, w tym – dzięki spełnieniu wymagań sanitarno-higienicznych – artykułów spożywczych w opakowaniach. Obiekt o powierzchni użytkowej ponad 5 tys. m² składa się z trzech komór magazynowych wraz z rampami, częścią biurową i zapleczem parkingowym.
Nowoczesna konstrukcja umożliwi docelowo podział wszystkich komór magazynowych na mniejsze części (moduły) za pomocą łatwych do montażu i demontażu ścian działowych. W niewyburzonej i odrestaurowanej zgodnie z wymogami Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gdyni części starego budynku będą się znajdowały powierzchnie biurowe.
Jednocześnie na Nabrzeżu Francuskim, w sąsiedztwie budynku Dworca Morskiego, powstaje zasobnia o powierzchni ok. 8 tys. m² przeznaczona do składowania takich ładunków, jak np. węgiel, koks i kruszywa.