1261 (1061) 2016-12-23 - 2017-01-12

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Rusałka


Rusałka to większa, starsza suczka o oryginalnej urodzie. Jest bardzo miła, delikatna i spokojna. Powinna być jedynym psim członkiem rodziny. Lubi być głaskana, jednak nie jest nachalna. W kontakcie z dziećmi też nie powinno być problemów. Dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne. Dobrze byłoby, gdyby zamieszkała w domu z ogrodem lub w bloku z windą. Badanie krwi wykazało problemy z tarczycą. Rusałka przyjmuje leki 2 razy dziennie i ma wrażliwe stawy. Sunia czeka już 6 lat, aż ktoś ją wypatrzy i się w niej zakocha. Podaruj Rusałce jesień życia. Nie pozwól jej  dłużej czekać.

Dingo

Dingo to około piętnastoletni staruszek. Ma smutną historię, ale jest bardzo poczciwym psiakiem. Całe swoje życie spędził uwiązany do łańcucha. Zapomniany i opuszczony, nikomu niepotrzebny trafił do schroniska. To dla niego lepsza zmiana, ale Dingo musiał na nowo nauczyć się, jak żyć. Szukamy dla psiaka kochającego domu, takiego, który pogłaszcze, przytuli i zadba. Dingo nie sprawia żadnych kłopotów, większość dnia przesypia. Niech zdąży do domu, nie może odejść samotny w schronisku.

***
Schronisko mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Redłowie, tel. 58 622 25 52, e-mail: schronisko@ciapkowo.pl. Jest otwarte w godz. 11.00-17.00/16.00/15.00 (pon-pt/sob/niedz). Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna. Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Uwaga! Kiedy znajdziesz bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłoś to Straży Miejskiej – dzwoń pod bezpłatny numer 986. Gdy znajdziesz błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwoń pod numer 58 668 84 80 i podaj numer na zawieszce – pracownicy Urzędu Miasta skontaktują Cię z właścicielem psa. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku – 60 zł, psy powyżej ½ roku – 80 zł, psy  w typie psa rasowego – 150 zł, psy rasowe z rodowodem – 350 zł, psy powyżej 8 lat – 30 zł, koty do ½ roku – 20 zł, koty powyżej ½ roku – 50 zł.