Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1262 (1062) 2017-01-13 - 2017-01-26

„Bezpieczna Polska” na skwerze Kościuszki

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich zapraszają gdynian w sobotę 14 stycznia w godz. 12.00-17.00 na skwer Kościuszki, gdzie odbędą się pokazy sprzętu i uzbrojenia wojskowego Wojska Polskiego w ramach wydarzenia „Bezpieczna Polska”, które uświetnia przybycie do Polski wojsk amerykańskich.
Choć główne uroczystości odbywają się w Żaganiu, w Gdyni też będzie sporo atrakcji, m.in. możliwość zwiedzenia okrętu rakietowego ORP „Grom” i podwodnego ORP „Sęp” oraz ORP „Błyskawica”, a także obejrzenia przelotu śmigłowców bojowych. Miłośnicy sportu i nie tylko obejrzą pokazy gdyńskiej drużyny futbolu amerykańskiego „Seahawks Gdynia”. Inne atrakcje to: widowisko „Światło i Dźwięk”, słodka czekolada do picia oraz pokaz sztucznych ogni.
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, że w 14 stycznia w związku z imprezą pn. „Bezpieczna Polska”  w godz. 6.00-18.00 na czas prezentacji sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wyłączona zostanie  z ruchu Aleja Jana Pawła II na wysokości ostatniego przejazdu. W trakcie pokazów parkowanie pojazdów możliwe będzie po obydwu stronach Alei.
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni prosi wszystkich kierowców i innych uczestników ruchu o dostosowanie się do wprowadzonej organizacji ruchu i podporządkowanie się do poleceń wydawanych przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej  i strażników Straży Miejskiej zabezpieczających imprezę.

NATO