1263 (1063) 2017-01-27 - 2017-02-03

”Emigra – Symfonia bez końca”

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na światową prapremierę widowiska muzycznego „Emigra – Symfonia bez końca” do muzyki skomponowanej przez laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka. Widowisko odbędzie się w hali widowiskowe Gdynia Arena 25 lutego o godz. 19.00.
Na scenie zobaczymy ponad 100 artystów, chór, 10 dynamicznych perkusji! Całość okraszona będzie nowoczesnymi obrazami multimedialnymi, które wykorzystują historyczne fotografie, materiały literackie i unikatowe dokumenty z zasobów Muzeum Emigracji w Gdyni – listy, pamiętniki, rzeczy osobiste podróżujących.
Do współpracy artystycznej przy widowisku Jana A.P. Kaczmarka zaproszeni zostali: dyrygent Wojciech Rajski, Polska Filharmonia Kameralna Sopot oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego. Emigra jest opowieścią o wyprawie w nieznane (czasem wymuszonej), o potrzebie zmiany, będącej częścią natury ludzkiej oraz o nadziei i marzeniach mających wielką moc sprawczą.
Widowisko opowiada o doświadczeniach emigracji, ważnych osobiście również dla samego kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, laureata Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”, jednego z najwybitniejszych na świecie kompozytorów, który na co dzień mieszka i pracuje w Los Angeles.
Producentem wydarzenia jest Muzeum Emigracji w Gdyni.
Bilety w cenie 25 zł do nabycia na eBilet.pl, w salonach Empik oraz w kasie muzeum.
Kontakt z kasą muzeum: tel. +48 58 670 41 61 lub mailowy: kasa@muzeumemigracji.pl

ikona