1263 (1063) 2017-01-27 - 2017-02-03

91. Urodziny Gdyni tuż-tuż

Dokładnie 10 lutego Gdynia świętuje przyznanie jej praw miejskich. W tym roku to 91. urodziny, których obchody rozpoczną się w pierwszy weekend lutego. Okazją do wspólnego świętowania będzie urodzinowa feta 4 i 5 lutego w Gdynia Arenie ((ul. Kazimierza Górskiego 8)). Sobota dedykowana jest seniorom, w niedzielę zapraszamy wszystkich mieszkańców. Urodziny Gdyni to propozycja aktywnych i twórczych działań.

W sobotę i niedzielę podziwiać będziemy występy aktorów Teatru Muzycznego. Spotkamy się również z Jerzym Radosem, który opowie o filmowym projekcie „Gdynia. Moje miasto. Prawdziwe historie mają wielu autorów”.
Gorąco zachęcamy do odwiedzin w Gdynia Arenie, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji.
Sobota 4 lutego od godz. 12.00 (start o godz. 13.00)
Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8)

W sobotę seniorów zapraszamy do strefy zdrowia i urody. Będą porady lekarzy, dietetyków, spotkania ze stylistką, wizażystką i strefa foto.
Wstęp: zaproszenia do odbioru w Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27).
Niedziela, 5 lutego od godz. 15.00 (start o godz. 16.00)
Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8)

W niedzielę będzie okazja, by wspólnie zanurzyć się w wirze kolorowych oraz konstruktywnych działań. Konstruktor, projektant, operator drukarki 3D czy też twórca oryginalnej biżuterii – brzmi intrygująco i zachęcająco.
Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia.
Wstęp: zaproszenia do odbioru w:
Gdynia CultureBox (ul. Świętojańska 30), Miejskiej Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24) i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.
„Gdynia – dzieło otwarte”
Świętowanie urodzin Gdyni zostanie zwieńczone 10 lutego otwarciem nowej wystawy stałej Muzeum Miasta Gdyni „Gdynia – dzieło otwarte”, któremu towarzyszyć będzie oprowadzenie kuratorskie oraz koncerty zespołów sceny alternatywnej: „Apteki” i „Pancernych Rowerów”. Tego dnia do muzeum wstęp będzie wolny. Na zachętę dodamy, że współautorami nowej propozycji są mieszkańcy i osoby związane z Gdynią.
10 lutego w Teatrze Miejskim odbędzie się również uroczysta Sesja Rady Miasta
(wstęp na zaproszenia).
Bieg Urodzinowy
Nie zapominamy również o Biegu Urodzinowym. Jedną z nowości podczas PKO Grand Prix Gdyni 2017 będzie rozłożenie zawodów na dwa dni. W tym roku będzie to weekend 11 i 12 lutego. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszu nordic walking. Niedziela zarezerwowana będzie wyłącznie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Zapraszamy do udziału w zawodach.
Rejestracja trwa do 30 stycznia na www.gdyniasport.pl.
Wszystkich mieszkańców zachęcamy do kibicowania!

ikona