1263 (1063) 2017-01-27 - 2017-02-03

Drukowanie 3D od kuchni

Branża druku 3D rozwija się w zawrotnym tempie, a możliwości, jakie niesie ze sobą ta technologia dla branż kreatywnych, produkcji czy medycyny, są coraz szersze. Kto chce poznać jej tajniki – zarówno w teorii, jak i praktyce, może zjawić się konferencji Pomorskie Dni Druku 3D w PPNT Gdynia.
Spotkanie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98) w dniach 27-28 stycznia. To konferencja dla wszystkich zainteresowanych – bez względu na zawód i wiek. Warunkiem wstępu jest jedynie ciekawość oraz chęć odkrywania nowych zagadnień związanych z drukowaniem przestrzennym.
Podczas spotkania będzie można wysłuchać specjalistów i dowiedzieć się m.in. jak skomponować własny, niskobudżetowy zestaw do domowych wydruków. Opowiedzą oni również, o czym należy pamiętać, korzystając z profesjonalnych systemów drukowania najpopularniejszymi technikami – SLS i Poly Jet.
Ale pierwsza edycja konferencji Pomorskie Dni Druku 3D to nie tylko teoria. Organizatorzy zadbali o to, by jej uczestnicy mogli  skonfrontować wiedzę z praktyką. Dlatego każdy – po wcześniejszej rejestracji – będzie mógł wziąć udział w procesie drukowania 3D od projektu do gotowego wydruku.
Udział w wydarzeniu będzie szansą na poznanie budowy i zasad działania drukarek i skanerów 3D i możliwości wykorzystywania różnych technologii druku 3D. Wszystko pod okiem profesjonalistów.
Szczegółowy program konferencji na www.ppnt.pl.

ikona