1264 (1064) 2017-02-03 - 2017-02-09

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
Do 14 marca dzieci w wieku 4-12 lat mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „Psotnicy Astrid” – prace przedstawiające ulubionego bohatera z książek Astrid Lindgren można składać w Bibliotece Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73). Szczegóły na stronie bibliotekagdynia.pl.
4 lutego o godz. 12.00 spod Wypożyczalni Centralnej (ul. Abrahama 60) wyruszy kolejna „Sekretna przechadzka po Śródmieściu”, której gospodarzem będzie Arkadiusz Brzęczek. Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Spotkajmy się w Śródmieściu”.
6 lutego o godz. 17.00 w Bibliotece Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) rozpocznie się projekcja bajek z celuloidowych klisz za pomocą projektora „Ania”. Uczestnicy zapoznają się z techniką wyświetlania bajek na rzutniku.
7 lutego o godz. 17.00 w Bibliotece Działki Leśne (ul. Warszawska 3) zjawi się Iwona Kienzler – autorka książek historycznych o kobietach i nie tylko. Pisarka opowie o kobietach w historii Polski.
W Bibliotece Oksywie (ul. Podchorążych 10 A) 7 lutego o godz. 17.00 warsztaty z książką poprowadzi Sylwia Romanowska – nauczyciel wczesnego wspomagania i terapii pedagogicznej. Wydarzenie dedykowane jest dzieciom w wieku 4-6 lat z opiekunami. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy.
Biblioteka Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) zaprasza dzieci od 3. roku życia 7 lutego o godz. 17.00 do na przedstawienie Teatru Wędrownego „Włóczykij”, zatytułowane „Prawdziwy skarb Pirata Groszka”.
Teatr „Włóczykij” z piratem Groszkiem odwiedzą też Bibliotekę Obłuże (ul. Boisko 6) 9 lutego o godz. 17.00. Spotkanie finansowane ze środków Rady Dzielnicy Obłuże.
9 lutego o godz. 10.45 w Bibliotece Chylonia (ul. Opata Hackiego 33) odbędzie się spotkanie autorskie z Dominiką Kraską – gdyńską pisarką. Autorka „Opowieści magicznego Trójmiasta” oraz „Koników Gdyńskich” zaprezentuje swoje książki za pomocą teatrzyku kamishibai.