Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1264 (1064) 2017-02-03 - 2017-02-09

Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Miasta Gdyni

Świętowanie 91. urodzin Gdyni zostanie zwieńczone 10 lutego otwarciem nowej wystawy stałej Muzeum Miasta Gdyni „Gdynia – dzieło otwarte”, któremu towarzyszyć będzie oprowadzenie kuratorskie oraz koncerty zespołów sceny alternatywnej: „Apteki” i „Pancernych Rowerów”.
Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 10 lutego o godz. 12.30. Tego dnia do muzeum wstęp będzie wolny. Na zachętę dodamy, że współautorami nowej propozycji są mieszkańcy i osoby związane z Gdynią. W tym dniu i przez cały weekend na odwiedzających czekają liczne atrakcje: oprowadzania kuratorskie, specjalna akcja „Z tornistrem na plecach” prezentująca program edukacyjny towarzyszący wystawie, fotobudka – dzięki której wspólnie stworzymy nowy album gdynian, a także koncert legendarnych gdyńskich zespołów sceny alternatywnej: „Apteki” i „Pancernych Rowerów”.
Wystawa składać się będzie z dwóch głównych części – chronologiczno-problemowej opowieści o dziejach Gdyni od decyzji o powstaniu portu w Gdyni do 1989 roku oraz historii i zagadnień skupionych wokół trzech pojęć-problemów związanych z Gdynią.
Narracja prowadzona będzie chronologicznie i problemowo, wiodąc widza poprzez wydarzenia i osobiste historie gdynian. Dotyczyć będą one zarówno początków Gdyni, jak i wojennych losów miasta i jego mieszkańców.