Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1264 (1064) 2017-02-03 - 2017-02-09

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– 10 lutego o godz. 12.30 na wernisaż wystawy „Gdynia – dzieło otwarte”.
Gdynia jako miasto stanowi dla Polski wyjątkowe dziedzictwo. To spełnione marzenie o Polsce na morzu i spektakularny owoc modernizacyjnego wysiłku Polaków w XX wieku.
– na wystawę „Sztuka patrzenia. Architektura w fotografii Czesława Olszewskiego”. Zbiory fotografii stanowią najliczniejszą grupę obiektów w kolekcji muzeum. Nierozerwalnie związane z historią miasta, stanowią wyjątkowy zapis zmieniającej się tkanki miejskiej, społecznej oraz codziennego życia.
Wystawa czynna do 26 lutego 2017 r.
– na wystawę „Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach” towarzyszącą konferencji „Architektura XX w. – ochrona – konserwacja”. Zwiedzający mają  wyjątkową możliwość zobaczenia z bliska tego, co na co dzień niedostępne.
Wystawa czynna do 12 lutego.
Godziny otwarcia: pon. – nieczynne; wt., śr., pt. w godz. 10.00-18.00; czw. w godz. 10.00-20.00; sob., niedz., święta w godz. 10.00-17.00. Ceny biletów wstępu: 7/4/15 zł (normalny/ulgowy/rodzinny); zwiedzanie z przewodnikiem (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 20 zł; lekcja muzealna (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 50 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie, w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego. Wystawa czynna: wt. 12.00-20.00, śr.-niedz. 10.00-18.00.
***
Liga Morska i Rzeczna zaprasza do Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej (ul. Śmidowicza 69) na wystawę „Liga Morska i Rzeczna w przededniu 100-lecia, czyli Trzymajmy się morza!” Wystawa otwarta do końca lutego.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę „Okręty i pomocnicze jednostki pływające w służbie Polskiej Marynarki Wojennej, Wojsk Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej”. Wystawa prezentuje wybrane okręty i pomocnicze jednostki pływające używane w latach 1945-2016. Wystawę można oglądać od środy do niedzieli w godz. 10.00-17.00 do końca lutego.
***
Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zaprasza na przeglądową wystawę twórczości dzieci i młodzieży pt. „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat” oraz wystawę fotografii wielkoformatowej pt. „Razem można zobaczyć więcej”.
Wystawy oglądać można w Gdyńskiej Szkole Społecznej (ul. Kapitańska 37) do końca maja. Wstęp wolny.
***
Gdyńskie Centrum  Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac  uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy (ul. Gen. Maczka 1) pt. „Tu i  Teraz”.
Wystawa otwiera cykl imprez związanych z obchodami  jubileuszu 20-lecia. Nie jest wystawą retrospektywną – tym razem zostanie pokazane to, co aktualnie tworzą uczestnicy. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-19.00 w GCOP do 16 lutego.
***
Kaszubskie Forum Kultury zaprasza na wernisaż wystawę fotograficznej „Czas zatrzymany” Henryka Zielińskiego. Wystawa czynna do końca lutego.
***
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) oraz Galeria Sztuki Szkolnej zapraszają na wystawę fotograficzną Konrada Wysockiego pt.: „totutotam”.
Wystawę można oglądać w witrynach biblioteki do końca lutego.
***
Do 7 lutego można oglądać wystawę malarstwa Marka Koguta, zatytułowaną „Góry lodowe” w Wypożyczalni Centralnej (ul. Abrahama 60).
***
Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza 4 lutego o godz. 16.00 na wernisaż Krystyny Jentkiewicz „Mój świat – natura – moja pasja”.
Wystawa czynna do 17 lutego.
***
Centrum Designu Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, bud. III) zaprasza 3 lutego o godz. 18.00 na wernisaż wystawy „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”. Czym zajmują się pszczoły? Jak wygląda praca pszczelarza? W jaki sposób chronić te pożyteczne owady? Jak inspirują projektantów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy podczas gościnnej ekspozycji. Wystawa pokazuje m.in. wykorzystanie struktury plastra miodu, przykłady jego zastosowania w architekturze, meblarstwie, branży oświetleniowej i przy produkcji sprzętu sportowego. Wstęp wolny.
Wystawa czynna do 12 marca.