1265 (1065) 2017-02-10 - 2017-02-16

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na bezpłatne wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
13 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00 w Bibliotece Chylonia (ul. Kartuska 20 B)
odbędzie się spotkanie połączone z warsztatami plastycznymi z okazji urodzin Gdyni. Gośćmi będą autorki książki „Koniki Gdyńskie”: Dominika Kraska, Małgorzata Warda i Klara Wincenty. Uczestnicy spotkania wykonają filcowe koniki, a także otrzymają własne egzemplarze „Koników Gdyńskich”.
14 lutego o godz. 16.00 w Bibliotece Wzgórze (ul. Biskupa Dominika 3) odbędą się serialowe „antywalentynki” pod hasłem „Ludzkość jest przereklamowana”. Prezentację przygotowała Agata Włodarczyk, doktorantka UG. Gościem specjalnym będzie prof. Wojciech Burszta, a rozmowę z nim poprowadzi dr Bartosz Dąbrowski.
Spotkanie organizowane w ramach projektu „W garnku kultury” z Wydawnictwem Naukowym „Katedra”.
14 lutego o godz. 16.00 w Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6) ruszy pierwsze spotkanie z cyklu Parla italiano! dla dzieci do 12. roku życia. Wolontariuszka Gaia Carfora wprowadzi uczestników w kulturę i język Włoch.
O godz. 17.00 odbędą się zajęcia muzyczno-rytmiczno-taneczne „Poczuj rytm w bibliotece!” dla rodziców z dziećmi w wieku 2-7 lat. Poprowadzi je Katarzyna Janiszewska. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy.
15 lutego (środa) o godz. 17.00 w Bibliotece Karwiny (ul. Brzechwy 3/5) rozpocznie się przedstawienie dla dzieci „Hamburgery atakują!” w wykonaniu Teatru Gargulec.
16 lutego w Bibliotece Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) o godz. 17.00 goście świętować będą Światowy Dzień Kota: będą gry, konkursy, wiersze o kotach oraz zajęcia plastyczne dla dzieci.
Szczegóły na stronie www.bibliotekagdynia.pl.