1265 (1065) 2017-02-10 - 2017-02-16

Pomorskie Sztormy i głosowanie na gdyńskie nominacje

Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni, piłkarz Arki Gdynia Marcus Da Silva, spektakle Notre Dame de Paris Teatru Muzycznego i Lot nad kukułczym gniazdem Teatru Miejskiego, a także Baltiq Plaza – to gdyńskie nominacje do Pomorskich Sztormów 2016. Laureatów poznamy 28 lutego podczas uroczystej gali na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.

omorskie Sztormy to plebiscyt organizowany przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. To wybór 10 laureatów, wyłonionych m.in. ze świata biznesu, sportu i kultury. W każdej dziedzinie obradowały już kapituły złożone z dziennikarzy „Wyborczej”, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz niezależnych ekspertów. Wyłoniły one po 10 nominacji we wszystkich kategoriach. Te same kapituły wybiorą też laureatów w kategoriach: Firma Roku i Młoda Firma Roku, Człowiek Roku i Kulturalne Odkrycie Roku oraz Drużyna Roku i Sportowe Odkrycie Roku.

 

W czterech pozostały kategoriach – Inwestycja Roku, Kulturalne Wydarzenie Roku, Sportowiec Roku i Pomorskie Euroinspiracje - o ostatecznym wyborze laureata zdecydują czytelnicy gazety.

 

Głosowanie trwa do 17 lutego - w internecie na stronie: http://pomorskiesztormy.pl, lub na kuponach, które znaleźć można w codziennych wydaniach gazety.

 

Zachęcamy do głosowania na gdyńskie propozycje. Oto ich lista:

Kategoria Pomorskie Euroinspiracje
Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - Gmina Miasta Gdyni

Celem jest budowa, rozbudowa i przebudowa budynków pięciu szkół zawodowych w Gdyni, kształcących w takich branżach, jak: transport, logistyka, motoryzacja, przemysł morski, ICT i elektronika, turystyka, sport i rekreacja, usługi finansowe i biznesowe. W budynkach szkół powstaną nowe i zostaną zmodernizowane istniejące pracownie i warsztaty, wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Głosowanie: http://pomorskiesztormy.pl/nominacja/40

 

Kategoria Sportowiec Roku
Marcus da Silva (piłka nożna, Arka Gdynia)

Ze wszystkich piłkarzy żółto-niebieskich prezentował w 2016 roku najrówniejszą i co ważne wysoką formę. Jest najlepszym strzelcem zespołu w obecnych rozgrywkach ekstraklasy, jesienią zdobył siedem goli i walnie przyczynił się do wysokiego 8. miejsca drużyny. Jedną bramkę dołożył też w rozgrywkach Pucharu Polski, w których Arka jest już w półfinale. To już piąty sezon w gdyńskim klubie Brazylijczyka, starającego się o polskie obywatelstwo (w naszym kraju przebywa od 9 lat).

Głosowanie: http://pomorskiesztormy.pl/nominacja/16

 

Kategoria Kulturalne Wydarzenie Roku

„Lot nad kukułczym gniazdem” w Teatrze Miejskim w Gdyni

Spektakl w reżyserii Krzysztofa Babickiego był jedną z najlepszych premier Teatru Miejskiego w Gdyni w ostatnich latach, ze znakomitymi kreacjami dwóch głównych postaci: makiawelicznej siostry Ratched (Dorota Lulka) oraz charyzmatycznego McMurphy’ego (Piotr Michalski).

Głosowanie http://pomorskiesztormy.pl/nominacja/30

 

„Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Kolejna wielka produkcja Teatru Muzycznego w Gdyni. Na wrześniową premierę bilety wykupiono już w marcu. Na polską wersję musicalu w reżyserii Gellesa Maheu fani czekali aż 18 lat – od 1998 roku i paryskiej premiery. Patrząc na frekwencję i opinie – ich oczekiwania zostały spełnione.

Głosowanie: http://pomorskiesztormy.pl/nominacja/21

 

Kategoria Inwestycja Roku
Baltiq Plaza

Pierwsza od lat nowa inwestycja na najbardziej reprezentacyjnej ulicy Gdyni - Świętojańskiej. 8 kondygnacji, 90 mieszkań, 141 miejsc postojowych oraz lokale handlowe i usługowe. Oba sześciokondygnacyjne obiekty rozdziela patio z pomnikiem Harcerzy, ławkami, zielenią oraz schodami.

Głosowanie: http://pomorskiesztormy.pl/nominacja/8