1265 (1065) 2017-02-10 - 2017-02-16

Sporo nowości podczas Biegu Urodzinowego

PKO Grand Prix Gdyni wraca z podwójną mocą! Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim już 11 i 12 lutego. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszów nordic walking. Niedziela z kolei zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego, który rozpocznie się o godz. 10.00. Na listy startowe zapisało się do tej pory 6815 zawodników, z czego ponad 5000 planuje wystartować w biegu na dystansie 10 kilometrów.

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim będzie pierwszym przystankiem odświeżonego cyklu PKO Grand Prix Gdyni. To już tradycja, że sezon biegowy w Gdyni inaugurują sportowe obchody urodzin miasta. Przed rokiem fantastycznie uczciliśmy okrągłą rocznicę. Wierzę, że przy okazji 91. urodzin atmosfera będzie równie wspaniała i z uśmiechem zainaugurujemy kolejny sezon – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

 

PKO Grand Prix Gdyni 2017 stoi pod znakiem wielu zmian na tle organizacyjnym. Nowością w stosunku do lat ubiegłych są cztery różne trasy, z których każda posiada swoją specyfikę. Podczas Biegu Urodzinowego zawodnicy ruszą w odwrotnym kierunku niż dotychczas. Tym samym zawsze groźny, mityczny wręcz podbieg ul. Świętojańską, w końcu prowadzić będzie z górki.

 

Z myślą o tegorocznej edycji cyklu zaprojektowano wyjątkowe medale, nawiązujące do nazw biegów oraz ich genezy. „Krążki” mogą funkcjonować oddzielnie, jednak najlepiej prezentują się razem. Na pierwszym medalu, który trafi do biegaczy, można dostrzec okolice Skweru Kościuszki. Przygotowano również wyjątkowe nagrody dla najmłodszych biegaczy. Na medalach, które trafią do uczestników Biegu Malucha, główną rolę odgrywają przedstawione w biegu zwierzęta domowe.

 

Każdemu z biegów w ramach PKO Grand Prix Gdyni towarzyszyć będzie akcja charytatywna „biegnę dla…”. Uczestnicy Biegu Urodzinowego mogą pomóc 27-letniej Marlenie, która choruje na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową, powodującą stopniowy zanik mięśni. Zaangażowanie zawodników, którzy w Biurze Zawodów odbiorą kartkę „biegnę dla Marleny”, przypną ją do koszulki i przebiegną z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie Marleny komórkami macierzystymi.

 

 


Na długiej liście nowości znajdują się także m.in.: wprowadzenie pacemakerów, czy unikatowa koszulka zaprojektowana przez New Balance w ofercie. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że każdy z uczestników cyklu, bez względu na wynik, będzie miał szansę wygrać nowoczesny samochód osobowy: Opel Adam.


PKO Grand Prix Gdyni 2017 towarzyszyć będzie również nowe hasło: „Nie przestawaj biec”. W ubiegłym roku „Pokonaliśmy siebie”. Teraz nie zamierzamy się zatrzymywać, tylko biegniemy jeszcze szybciej! – zapewnia dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.

 

 

HARMONOGRAM BIEGU URODZINOWEGO Z PKO BANKIEM POLSKIM:

11 lutego (sobota):
10:00 - Start Młodzieżowych Marszów – Nordic Walking;
10:45 - Start Marszu – Nordic Walking w kategorii Open;
11:15 - Ceremonia dekoracji Młodzieżowych Marszów – Nordic Walking;
12:00 - Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Starszaków;
12:15 - Ceremonia dekoracji Marszu – Nordic Walking w kategorii Open;
12:45 - Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Młodzików;
13:30 - Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Juniorów;
14:00 - Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych;
14:30 - Start Biegu Malucha.

 

12 lutego (niedziela):
10:00 - Start Biegu Głównego na 10 km;
12:00
- Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km.

 

W związku z Biegiem Urodzinowym 11 i 12 lutego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu kołowego, ogólnego i w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
11 lutego od godz. 6.00 do ok. 16.30 wyłączone z ruchu będą skwer Kościuszki (od Waszyngtona w stronę morza) i al. Jana Pawła II.
Natomiast 12 lutego skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II zostaną zamknięte dla ruchu pomiędzy godz. 6.00 a 14.30, zaś w godz. 9.00-12.30 dodatkowo wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: al. Marsz. Piłsudskiego, Świętojańska, pl. Kaszubski, Portowa, Tadeusza Wendy, Jana z Kolna, Janka Wiśniewskiego, Polska, św. Piotra, św. Wojciecha, Chrzanowskiego, Waszyngtona.
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej 12 lutego rozpoczną się ok. godz. 9.00 i potrwają do ok. 12.00.
 Linie R, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 105, 109, 133, 146, 150, 152, 173, 194 i 282 zostaną skierowane na zmienione trasy.
Zawieszona zostanie komunikacja do: Dworca Morskiego – Muzeum Emigracji, Stoczni Gdynia  i Domu Marynarza.
 Przystanek „Dworzec Gł. PKP – Hala” w kierunku Obłuża i Rumi będzie nieczynny.
 Przystanek „Dworzec Gł. PKP” (przy Pl. Konstytucji) nie będzie obsługiwany przez linie 105  i 109.  Autobusy w kierunku Obłuża i Rumi będą kursować ul. Morską – zamiast Janka Wiśniewskiego.
Ruch na poszczególnych ulicach będzie sukcesywnie przywracany po zakończeniu biegu. Wszystkich kierowców prosimy o podporządkowanie się zmienionej organizacji ruchu oraz do poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem.
Szczegóły na http://zkmgdynia.pl.