1265 (1065) 2017-02-10 - 2017-02-16

Walentynki po gdyńsku

Chociaż sceptycy twierdzą, że jedynie słuszne słowiańskie święto zakochanych i poszukujących drugiej połówki wypada w czerwcu, zwyczaj spędzania chłodnych lutowych wieczorów z osobami bliskimi naszemu sercu przyjął się w Polsce. Do spędzenia walentynek w Gdyni zachęcamy małych i dużych, zakochanych, tych z dłuższym stażem i poszukujących miłości.

Naukowe love2
Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza 11 lutego w godz. 20.00-24.00 na specjalną odsłonę wieczoru dla dorosłych.
 Uczestnicy przyjrzą się emocjom z punktu widzenia ekspertów z dziedziny psychologii, socjologii, biologii, chemii i fizyki. Wykłady, interaktywne warsztaty, gry i aktywności na wystawie zapewnią gościom oryginalne atrakcje wzbogacone solidną dawką ciekawie podanej wiedzy.
Eksperci z dziedziny psychologii, socjologii, biologii, chemii i fizyki wyjaśnią m.in.: co sprawia, że podobamy się sobie? Jak rodzi się miłość i jakie procesy w naszym organizmie za to odpowiadają? Jak działają neuroprzekaźniki i hormony, takie jak: dopamina, serotonina, wazopresyna, oksytocyna? Jak działają feromony i czy ich dodatek do perfum może w jakikolwiek sposób wpływać na naszą atrakcyjność?
Wstęp: 28 zł za osobę (tylko dla pełnoletnich). Bilety dostępne na stronie bilety.experyment.gdynia.pl do 11 lutego do godz. 10.00 oraz w dniu wydarzenia w godz. 10.00-17.00 w kasach centrum.
***
Walentynkowa Gala Disco Polo
11 lutego po raz kolejny do Gdyni zawita „Walentynkowa Gala Disco Polo”. Już 11 lutego w Gdynia Arenie (ul. Kazimierza Górskiego 8) miłośnicy bezpretensjonalnych rytmów w muzyczny sposób spędzą „święto zakochanych”.

Miłość, muzyka i dobra zabawa – to tegoroczny motyw przewodni  tego szczególnego wydarzenia na mapie walentynkowego święta, na którym wystąpią największe gwiazdy muzyki disco polo.
Na kolejnej edycji „Walentynkowej Gali Disco Polo” nie może zabraknąć topowych gwiazd, takich jak Zenek Martyniuk z zespołu „Akcent”. Na scenie zobaczymy też „Pięknych i Młodych”, „Playboys” i „Extazy”.
Bilety do nabycia na www.ebilet.pl.
Otwarcie bramek o godz. 17.30. Start koncertu o godz. 19.00.
***
Koncert Walentynkowy
14 lutego w Gdynia Arenie (ul. Kazimierza Górskiego 8) odbędzie się koncert trzech nietuzinkowych artystów. Na jednej scenie wystąpią Kortez, Ania Dąbrowska oraz Anita Lipnicka. Gospodarzem wieczoru będzie Piotr Bałtroczyk.

Na miejscu przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. rozmowy przy lampce wina, możliwość otrzymania płyt z autografami artystów oraz „strefa singla”, gdzie można otworzyć się na nowe znajomości.
Bilety na „Koncert Walentynkowy” dostępne są na stronie www.ebilet.pl oraz w salonach sieci Empik. Do nabycia są także specjalne wejściówki VIP.
Bilety do „Strefy Singla” (sektory A2, A5)  upoważniają ich posiadaczy m.in. do korzystania ze wspólnej strefy umożliwiającej rozmowy kuluarowe przed, po lub w trakcie trwania koncertu.
Dzieci do 12 roku życia będące pod opieką rodziców lub opiekunów mają bezpłatny wstęp na koncert.
***
Walentynkowy koncert jazzowy
Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza 14 lutego o godz. 19.00 na Walentynkowy koncert jazzowy w wykonaniu Ola Mońko Trio.

Wystąpią: Aleksandra Mońko-Allen (pianino), Eric Allen (perkusja) i Janusz Macek Mackiewicz (kontrabas)
Wstęp: 30 zł.
Bliższe informacje na temat imprez w kawiarni na www.caffeaniol.pl. Rezerwacje na e-mail: rezerwacja@caffeaniol.pl bądź osobiście w kawiarni.
***
Recital Agnieszki Skawińskiej
Teatr Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1) zaprasza 14 lutego o godz. 18.30 na walentynkowy recital Agnieszki Skawińskiej „Może jestem…”

Najnowszy recital artystki skłania widza i słuchacza do zastanowienia się nad własnym „odbiciem w lustrze”.
To gwarancja doskonałej rozrywki, wyrafinowanej w warstwie muzycznej i tekstowej. Nostalgia i humor przeplatają się ze sobą w wyważonych proporcjach.
Bilety: 35 zł.
Szczegóły: www.teatrgdyniaglowna.plwww.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna.
***
Walentynki w Bibliotece Gdynia!
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 14 lutego na walentynkowe imprezy w filiach.
– o godz. 12.00 w Bibliotece Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3)
goście pobawią się we wróżby, stworzą kartki, serduszka origami. Czeka ich tez wiele innych atrakcji.
O godz. 17.00 wspólnie przeczytają „Buziaki, całusy, pocałunki” C. Bodström.
– nie zabraknie też wróżb i tworzenia kartek walentynkowych w Bibliotece Chylonia (ul. Op. Hackiego 33). O godz. 17.00 czytelnicy zapoznają się z fragmentami książki „Przepis na miłość” Kathariny Grossmann-Hensel. Potem wspólnie stworzą piękne kartki walentynkowe.
Wstęp na wszystkie aktywności jest bezpłatny.
***
Taneczny Protest
Nazywam się Miliard Gdynia
Już po raz drugi Gdynia dołączy do ogólnoświatowej akcji pod nazwą „One Billion Rising”. Polska nazwa akcji nosi tytuł – Nazywam się Miliard.

W tym roku 14 lutego trójmiejskie działaczki chcą zwrócić uwagę na problem gwałtu na randce oraz na przemoc fizyczną i seksualną, której w Polsce rocznie doświadcza od 700 tys. do miliona kobiet.
Trójmiejskie działaczki zorganizowały wydarzenie, w którym tańcem chcą wyrazić swoje pragnienia, lęki i emocje.
Szczegóły kampanii i wydarzenia na www.facebook.com/NazywamSieMiliardGdynia.
Start o godz. 19.00 na pl. Kaszubskim.
Akcję zainicjowała Eve Ensler – amerykańska dramatopisarka, feministka, działaczka antyprzemocowa, autorka „Monologów waginy”. Akcja ma zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet i dziewczyn.
***
Walentynkowa Terapia Tańcem
Miejski Klub Seniora Chylonia (ul. Wawrzyniaka 4) zaprasza 13 lutego na Walentynkową Terapię Tańcem przy akompaniamencie zespołu Axel.

Start o godz. 15.00.