Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1265 (1065) 2017-02-10 - 2017-02-16

Zimowe niedziele z ptakami

Fundacja Akcja Bałtycka w partnerstwie z Nadleśnictwem Gdańsk zaprasza 12 lutego w godz. 8.00-12.30 na zimowe pokazy obrączkowania ptaków do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo (ul. Marszewska 5).
Pokazy będą prowadzone w ramach Akcji Karmnik, czyli ogólnopolskiego programu obrączkowania zimujących ptaków przy karmnikach. Pokazy będą połączone z warsztatami „ABC postępowania z dzikimi zwierzętami”, które poprowadzi Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” (początek o godz. 10.00)
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak pomagać dzikim zwierzętom, w szczególności ptakom, aby im nie szkodzić: jak prawidłowo dokarmiać ptaki, co zrobić, gdy znajdziemy podlota lub kiedy niespodziewany gość wleci do naszego mieszkania.
Wszyscy, którzy chcą wspomóc Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”, mogą przynieść: papierowe ręczniki, materiały opatrunkowe, suchą lub mokrą karmę junior, ziarno dla ptaków.
Wydarzenie zakończy ognisko (prowiant we własnym zakresie).
Kontakt: biuro@fundacja-ab.org.pl
Szczegóły na www.fundacja-ab.org.pl oraz fb.

ikona