Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1266 (1066) 2017-02-17 - 2017-02-23

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na bezpłatne wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
17 lutego o godz. 17.00 w Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6)
odbędą się warsztaty tworzenia biżuterii dla młodzieży i dorosłych, które poprowadzi Barbara Jarych. Wymagane wcześniejsze zapisy. Spotkania odbywają się w ramach projektu „Obłuże kulturalne”, sfinansowanego z funduszu Rady Dzielnicy Obłuże.
18 lutego o godz. 13.00 w Bibliotece Mały Kack (ul. Łowicka 51) ocaleli z pogromu mieszkańcy Ubersreik stawią czoła zastępom szczuroludzi w rozgrywce figurkowej odsłony gry Vermintide. Wydarzenia dla młodzieży i dorosłych. Szczegóły na stronie bibliotekagdynia.pl.
20 lutego o godz. 17.00 w Bibliotece Oksywie (ul. Podchorążych 10 A) Dawid i Natalia Kula zaprezentują dzieciom i młodzieży powyżej 10. roku życia kilka ciekawostek o kosmosie. Po wykładzie, jeśli pogoda pozwoli, możliwa będzie obserwacja powierzchni księżyca przy pomocy teleskopu soczewkowego.
21 lutego o godz. 17.30 w Mediatece Pogórze (ul. Wadm. K. Porębskiego 21) odbędzie się na „Bazarek rozmaitości” dla rodziców z dziećmi w wieku 1-4 lat: czytanie na dywanie połączone z zabawami sensorycznymi. Obowiązują zapisy u bibliotekarza. Projekt Kulturalne Pogórze jest finansowany z budżetu Rady Dzielnicy Pogórze.
21 lutego o godz. 17.00 w Bibliotece Obłuże odbędą się warsztaty twórcze z EduFun dla dzieci i młodzieży powyżej 7. roku życia. Uczestnicy zrobią pachnące, kolorowe, brokatowe świeczki. Konieczne wcześniejsze zapisy. Spotkania finansowane ze środków Rady Dzielnicy Obłuże.
22 lutego o godz. 17.30 w Wypożyczalni Centralnej (ul. Abrahama 60) odbędzie na kolejne spotkanie z cyklu „Książka jest kobietą – gdyńskie igraszki z książką”. Tym razem tematem będą niezwykłe opowieści „Khul-khaal: bransolety Egipcjanek”. Spotkania w ramach projektu „Spotkajmy się w Śródmieściu” finansowane są przez Radę Dzielnicy Śródmieście.
23 lutego o godz. 12.00 w Bibliotece Obłuże odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Kosikiem, autorem „Bajek ze zrozumieniem i konfiturką”. Będzie też okazja, by uzyskać pamiątkowy autograf.
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza miłośników podróży 23 lutego o godz. 17.00 na relację Ewy Naczki z wyprawy na Zanzibar.
Fundacja Nadaktywni i Biblioteka Gdynia zapraszają w poniedziałki o godz. 17.00 do Biblioteki Śródmieście (ul. Żeromskiego 36) na wspólne szycie legowisk dla rezydentów gdyńskiego Ciapkowa. Organizatorzy proszą o przyniesienie starych swetrów oraz poduszek.
Rada Dzielnicy Dąbrowa i Biblioteka Gdynia zapraszają dzieci w wieku 4-7 lat w każdy wtorek o godz. 18.00 na głośne czytanie bajek w klubie Lisa Czytalisa w Bibliotece Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73).
Szczegóły na stronie bibliotekagdynia.pl.