1266 (1066) 2017-02-17 - 2017-02-23

Po pomoc i z pomocą – całe wsparcie w internecie

Gdyniawspiera.pl to nowa, internetowa i uniwersalna baza informacji o bezpłatnych sposobach wsparcia w trudnych sytuacjach, oferowanych przez miejskie instytucje. Skierowana jest do gdynian doświadczających różnorodnych problemów życiowych, ale także do osób, które same chcą nieść pomoc innym.

– Od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się nad stworzeniem internetowej bazy miejsc, w których pomocy mogliby szukać gdynianie zmagający się z różnego rodzaju problemami. Bardzo szybko okazało się, że liczba działań realizowanych w Gdyni jest na tyle duża, że aby zebrać je wszystkie, powstał samodzielny serwis – mówi Przemysław Lebiedziński, dyrektor Zespołu Placówek Specjalistycznych, twórca strony. Jest on adresowany do każdego, kto potrzebuje profesjonalnego wsparcia albo sam gotowy jest wspierać.

Oferta i możliwości uzyskania wsparcia udzielanego przez instytucje i organizacje działające w mieście znajdzie się w jednym miejscu. Twórcy strony zdefiniowali sześć głównych kategorii problemów, np. kłopoty z uzależnieniem i nadużywaniem, przemoc i poszkodowanie przestępstwem czy złe samopoczucie i kryzysy psychiczne. Każda z nich zawiera od czterech do sześciu podkategorii, a następnie kolejne – aż do precyzyjnie określonej sytuacji kryzysowej. Dzięki temu osoba korzystająca ze strony zostanie precyzyjnie skierowana w miejsce, gdzie specjaliści będą w stanie udzielić jej potrzebnej pomocy.

Portal został stworzony we współpracy z blisko czterdziestoma partnerami i w tej chwili proponuje ponad 140 sposobów pomocy. Będzie też na bieżąco aktualizowany, a zaproszeni partnerzy będą współodpowiedzialni za jego tworzenie. Baza ofert nie jest zamknięta – wciąż można włączyć się do współpracy. Swoją ofertę do portalu gdyniawspiera.pl może dopisać każda organizacja udzielająca nieodpłatnego wsparcia gdynianom doświadczającym problemów w codziennym funkcjonowaniu.