Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1268 (1068) 2017-03-03 - 2017-03-09

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na bezpłatne wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
3 marca o godz. 16.30 w Bibliotece Mały Kack (ul. Łowicka 51)
odbędzie się prelekcja dotycząca mody alternatywnej, którą poprowadzi Marek Bemke – projektant Pracowni Gedeona, twórca marki Gedeon, założyciel Altergroup Poland.
4 marca o godz. 12.00 spod Wypożyczalni Centralnej (ul. Abrahama 60) po raz kolejny ruszy grupa, którą Arkadiusz Brzęczek oprowadzi po nieznanych zakątkach Gdyni. Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Spotkajmy się w Śródmieściu”.
6 marca o godz. 17.00 w Bibliotece Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) będziemy obchodzić Martisor – rumuńskie święto wiosny. Manuela Tuglui, wolontariuszka z Rumunii, poprowadzi warsztaty artystyczne.
6 marca o godz. 16.30 w Bibliotece Mały Kack (ul. Łowicka 51) odbędzie się pierwsze spotkanie Koła Modelarskiego dla dzieci i młodzieży.
7 marca o godz. 17.00 w Bibliotece Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) odbędzie się spotkanie z Ewą Naczką, która zabierze nas w wirtualną podróż do Zanzibaru.
9 marca o godz. 17.30 w Mediatece Pogórze (ul. Wadm. K. Porębskiego 21) odbędzie się kolejne spotkanie z archeologiem. Bartosz Świątkowski wygłosi prelekcję „Zanim przyjdą wikingowie… Cmentarzysko elit na Bornholmie”. Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Kulturalne Pogórze”.
Fundacja Nadaktywni i Biblioteka Gdynia zapraszają w poniedziałki o godz. 17.00 do Biblioteki Śródmieście (ul. Żeromskiego 36) na wspólne szycie legowisk dla rezydentów gdyńskiego Ciapkowa. Organizatorzy proszą o przyniesienie starych swetrów oraz poduszek.
Rada Dzielnicy Dąbrowa i Biblioteka Gdynia zapraszają dzieci w wieku 4-7 lat w każdy wtorek o godz. 18.00 na głośne czytanie bajek w klubie Lisa Czytalisa w Bibliotece Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73).
Szczegóły na stronie bibliotekagdynia.pl.