Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1268 (1068) 2017-03-03 - 2017-03-09

X Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich „Albatrosy 2017”

Ruszyły zgłoszenia na X Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY 2017.
Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy to projekt skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu zainteresowanie młodych ludzi tworzeniem filmów.
Nadesłane filmy będą pretendowały do nagród z najlepszy krótki film fabularny, najlepszy film dokumentalny i najlepszą animację. Przewidywane są także nagrody indywidualne w kategoriach: scenariusz, muzyka, najlepsza rola aktorska, montaż, reżyseria.
Filmy zgłaszać można do 15 maja. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na 19 czerwca.
Uczniowie samodzielnie, pod okiem nauczyciela, pracują nad powstaniem dzieła – od scenariusza, poprzez filmowanie, reżyserowanie, grę aktorską, scenografię, montaż i udźwiękowienie. Praca tak wielu zaangażowanych w projekt osób kształci zdolność pracy zespołowej, a także pomaga w doskonaleniu uważnego słuchania innych. Tworząc samodzielnie film, młodzież uczy się twórczego i wielokierunkowego patrzenia na rzeczywistość.
Organizatorem konkursu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni przy współpracy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Projekt otrzymał dofinansowanie miasta.
Szczegółowe informacje na stronie: http://albatrosy.wordpress.com/ lub pod adresem mailowym albatrosy@vp.pl