1270 (1070) 2017-03-17 - 2017-03-23

Dowództwo Marynarki Wojennej wróci do Gdyni

Podczas swojej wizyty w Gdyni minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz potwierdził, że Dowództwo Marynarki Wojennej wróci do Gdyni. W miniony weekend uczestniczył w uroczystości nadania bibliotece Akademii Marynarki Wojennej imienia Lecha Kaczyńskiego.
W ten sposób uczelnia uczciła tragicznie zmarłego Prezydenta RP. Minęło 10 lat od momentu wizyty śp. Lecha Kaczyńskiego w AMW. Był to jedyny urzędujący Zwierzchnik Sił Zbrojnych, który odwiedził akademię.
Decyzja już zapadła i Marynarka Wojenna będzie dowodzona z Gdyni – zapewnił podczas wizyty w Gdyni Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
Przypomnijmy, że w styczniu 2014 roku Dowództwo Marynarki Wojennej zostało przeniesione do stolicy. Teraz wróci ono na ul. Waszyngtona.
Weekend w Gdyni zdominowały nie tylko Kolosy, ale także wydarzenia wojskowe. Z okazji 46-lecia istnienia 3. Flotylla Okrętów udostępniła swoje jednostki do zwiedzania. W mieście odbyły się uroczystości związane z 18. rocznicą przystąpienia Polski do NATO. Przy płycie pomnika Marynarza Polskiego miała miejsce uroczystość z udziałem wojska i mieszkańców oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Andrzej Bień.