1270 (1070) 2017-03-17 - 2017-03-23

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na bezpłatne wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
17 marca o godz. 10.00 w Bibliotece Chylonia („pod Żabką”, ul. Kartuska 20 B) odbędzie się wykład Patricii Sørensen pt. „Kobiety w kosmosie – o feminizmie w literaturze science fiction”. A kolejną prelekcję z cyklu DoktoWykładów – „Uwaga na żurawie! Wizerunek kobiety w japońskich legendach skierowanych do dzieci” – wygłosi 22 marca o godz. 14.00 Sonia Czaplewska.
18 marca o godz. 12.00 spod Wypożyczalni Centralnej (ul. Abrahama 60) po raz kolejny ruszy grupa, którą Arkadiusz Brzęczek oprowadzi po nieznanych zakątkach Gdyni. Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Spotkajmy się w Śródmieściu”.
20 marca o godz. 17.30 w Mediatece Pogórze (ul. Porębskiego 21) odbędzie się interaktywny pokaz Centrum EduFun „Potęga elektryczności” dla dzieci w wieku 5-10 lat (z rodzicami). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy. Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Kulturalne Pogórze” finansowanego z budżetu Rady Dzielnicy Pogórze.
20 marca o godz. 17.30 w Wypożyczalni Centralnej (ul. Abrahama 60) po raz kolejny uczestnicy spotkają się, by porozmawiać w ramach cyklu „Książka jest kobietą – gdyńskie igraszki z książka”. Tym razem tematem będą „Dziewczyny z Portofino” Grażyny Plebanek. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Spotkajmy się w Śródmieściu”.
21 marca o godz. 17.00 w Bibliotece Grabówek (ul. Morska 113) odbędzie się pierwszy z cyklu wiosennych wykładów Małgorzaty Ewert-Manikowskiej pt. „Kwiatowo-ziołowa biblioteka”. Prelegentka opowie o wiosennym oczyszczaniu organizmu ziołami.
21 marca o godz. 17.30 odbędą się warsztaty tworzenia biżuterii dla dorosłych w Bibliotece Chylonia (ul. Op. Hackiego 33), które poprowadzi Magdalena Studzińska – instruktor rękodzieła.
22 marca o godz. 17.00 w Wypożyczalni Centralnej (ul. Abrahama 60) odbędzie się międzypokoleniowe spotkanie z Małgorzatą Michalik – kosmetyczką, która opowie o tym, jak powinna dbać o siebie kobieta gdyńska. Porady dla kobiet w każdym wieku. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Spotkajmy się w Śródmieściu”.
23 marca o godz. 17.00 w Bibliotece Grabówek (ul. Morska 113) odbędzie się spotkanie podróżnicze z Marcinem Stenclem, który opowie o wyprawie w dół głównej rzeki boliwijskiego Parku Narodowego Madidi: Tratwą po Rio Madidi.
23 marca o godz. 17.30 w Mediatece Pogórze (ul. Wadm. K. Porębskiego 21) odbędzie się kolejne spotkanie z archeologiem. Krzysztof Wroński wygłosi prelekcję „Od drewnianej wieży do murowanego castrum, czyli o tym, jak joannici z Pomorza i Nowej Marchii się fortyfikowali”. Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Kulturalne Pogórze”.
Szczegóły na stronie www.bibliotekagdynia.pl.