1270 (1070) 2017-03-17 - 2017-03-23

Koncerty

Szkoła Muzyczna I i II st. (ul. Bpa Dominika 13A) zaprasza na II Koncert z cyklu „Gdyńskie Wieczory z Muzyką”, który odbędzie się 22 marca 2017 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej szkoły. Wykonawcami będą uczniowie Szkoły Muzycznej II st., a w programie utwory: L. van Beethovena, A. Skriabina, F. Chopina, J. Brahmsa, E. Schulhoffa, I.J. Paderewskiego, G. Kalinkowicza. Wstęp wolny. Wejściówki na koncert do odebrania w portierni szkoły.
***
22 marca o godz. 19.00 w kościele oo. Franciszkanów (ul. Ujejskiego 40) odbędzie się Koncert zespołu Vox Clamantis z Estonii pod dyrekcją Jaana-Eika Tulve. W programie: chorał gregoriański, muzyka sakralna oraz utwory Arvo Pärta, najbardziej znanego kompozytora estońskiego. Vox Clamantis to profesjonalny zespół wokalny koncertujący na całym świecie, laureat nagrody Grammy. Założycielem zespołu jest Jaan-Eik Tulve, dyrygent i wybitny specjalista w dziedzinie chorału gregoriańskiego.
Wstęp wolny.
W dniach 20-22 marca w Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 2) oraz w Akademii Muzycznej w Gdańsku odbędzie się mistrzowski kurs dyrygencki (zajęcia warsztatowe) pod kierunkiem Jaana-Eika Tulve i kwartetu Vox Clamantis.
Szczegóły na stronie www.amuz.gda.pl.
Koncert Vox Clamantis i kurs dyrygencki odbywają się w ramach organizowanego przez Fundację Polihymnia projektu Muzyka XXL. Dni muzyki wokalnej w Gdyni.
Projekt finansowany jest przez miasto.