1270 (1070) 2017-03-17 - 2017-03-23

ONICO Gdynia Półmaraton 2017 – zmiany w organizacji ruchu

19 marca odbędzie się ONICO Gdynia Półmaraton 2017. W związku z imprezą nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu.
O godz. 9.00 zostanie wstrzymany ruch na ulicach: Skwer Kościuszki, Portowa- Plac Kaszubski- Świętojańska (możliwy przejazd jednym pasem ruchu od Wendy do 10 Lutego), Zwycięstwa (obie jezdnie od Węzła św. Maksymiliana do Wielkopolskiej), Stryjska (od Zwycięstwa do Olimpijskiej), Małokacka (od Konwaliowej do Olimpijskiej z możliwością dojazdu do stacji paliw), Olimpijska, Sportowa, Wileńska, Górskiego (od Gdynia Arena do Sportowej), Łużycka, Władysława IV (jezdnia w kierunku 10 Lutego – od 10 Lutego możliwy przejazd jednym pasem ruchu do Wójta Radtkego), Jana z Kolna (od Władysława IV do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (obie jezdnie od Energetyków do Placu Konstytucji), Piłsudskiego. Dodatkowo z ruchu od godz. 6.00 17 marca do godz. 20.00 19 marca zostanie wyłączona al. Jana Pawła II.
Bieg zakończy się o godz. 13.15. Ruch na poszczególnych ulicach będzie wznawiany wraz z postępem zawodów. Szacowane godziny wznowienia ruchu: al. Zwycięstwa 12.00, Władysława IV (odcinek Piłsudskiego- 10 Lutego) 12:00, Władysława IV (odcinek 10 Lutego- Jana z Kolna) 12:45, Janka Wiśniewskiego 12:45, Jana z Kolna 12:45, Świętojańska 13:00, Piłsudskiego 13:00.
Po godz.10:20 umożliwiony zostanie przejazd przez Skwer Kościuszki pomiędzy ulicami Żeromskiego- Borchardta- Waszyngtona.
Przejazd przez miasto na relacji Sopot- Rumia możliwy będzie ulicami: Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską. Dojazd do portu od strony Estakady Kwiatkowskiego możliwy będzie ulicami Gołębią (przez teren GTC) i dalej Przelotową (przez teren PSSE) do ul. Czechosłowackiej.
Poprzeczne przekraczanie trasy zawodów możliwe będzie na skrzyżowaniach: Portowa-św. Piotra-Wendy-Węglowa, Świętojańska-Armii Krajowej, Świętojańska-Żwirki i Wigury, Świętojańska-I Armii WP, Piłsudskiego-Legionów, Władysława IV-Traugutta, Władysława IV-Żwirki i Wigury, Władysława IV- Armii Krajowej, Władysława IV-10 Lutego (tylko w kierunku do 3 Maja), Władysława IV-Starowiejska, Władysława IV-Wójta Radtkego (Wójta Radtkego pomiędzy 3 Maja i Władysława IV będzie dwukierunkowa). Miejsca te będą nadzorowane przez funkcjonariuszy służb porządkowych, którzy decydować będą o możliwości przejazdu w zależności od sytuacji na trasie biegu. Należy liczyć się z długim oczekiwaniem na możliwość przejazdu.
Dodatkowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.