1270 (1070) 2017-03-17 - 2017-03-23

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę „Gdynia – dzieło otwarte”. To wyjątkowa i wielowymiarowa opowieść o historii młodego miasta, opowiedziana głosami jego mieszkańców.
Do współpracy przy tworzeniu wystawy zaproszono wiele instytucji, ekspertów i artystów, m.in. paryski Gaumont Pathé, Filmotekę Narodową, National Geographic Creative, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej i Narodowe Archiwum Cyfrowe.
– wernisaż wystawy „Po drugiej stronie ilustracji. Miniatury Roberta Romanowicza” 18 marca o godz. 14.00.
Wyłoni się przed nami kraina, w której na naszych oczach płaskie obrazki z książek przemieniają się w trójwymiarowe. Tutejsze domy, a w nich meble, zegary, globusy, krzesła i mądre księgi, a także przyroda mieszczą się w ludzkiej dłoni.
Wstęp wolny.
Godziny otwarcia: pon. – nieczynne; wt., śr., pt. w godz. 10.00-18.00; czw. w godz. 10.00-20.00; sob., niedz., święta w godz. 10.00-17.00. Ceny biletów wstępu: 7/4/15 zł (normalny/ulgowy/rodzinny); zwiedzanie z przewodnikiem (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 20 zł; lekcja muzealna (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 50 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie, w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego. Wystawa czynna: wt. 12.00-20.00, śr.-niedz. 10.00-18.00.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę pt. „Generał Józef Haller, bohater odrodzonej Rzeczypospolitej i odzyskanego Pomorza”.
Wystawa jest czynna do 31 października.
***
Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zaprasza na przeglądową wystawę twórczości dzieci i młodzieży pt. „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat” oraz wystawę fotografii wielkoformatowej pt. „Razem można zobaczyć więcej”.
Wystawy oglądać można w Gdyńskiej Szkole Społecznej (ul. Kapitańska 37) do końca maja. Wstęp wolny.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza na wystawę malarstwa Dominiki Żurawskiej. Wystawę można oglądać do 2 kwietnia. Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę fotografii Anny Głuchowskiej „Muzyka gra” do lokalu artystycznego Tygiel (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Wystawa czynna do 29 marca.
***
Fundacja Fly zaprasza na wystawę prac uczestników zajęć malarskich Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Malarskie impresje”. Wystawę można obejrzeć w biurze Fundacji Fly (ul. Świętojańska 36/2), od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.
***
Przychodnia Lekarska Witomino Sp. z o.o (ul. Konwaliowa 2) zaprasza na wystawę obrazów tworzonych przez grupę Połączone Pasją w godzinach pracy przychodni.
***
Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51) zaprasza w czwartek 23 marca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarskiej „Mój świat w kolorach” Renaty Piekarskiej i Jadwigi Podgórskiej-Dzięciołkiewicz.
***
Biblioteka Gdynia oraz Rada Dzielnicy Obłuże zapraszają do oglądania wystawy fotografii pokonkursowych pt. „Migawki z Obłuża” w Galerii „Ratusz” (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54).
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Alojzego Osady. Wystawę można oglądać w Małej Galerii Klubu MW do 24 marca.
***
Zdjęcia z podróży fanów Gdyni trafiły na oficjalny profil Gdyni na Facebooku do albumu „Z Gdynią w podróży”, a potem na wystawę w Miejskiej Informacji (ul. 10 Lutego 24). Można tam zobaczyć 38 zdjęć, m.in. z Polski, Tanzanii, Indonezji, Chin i Stanów Zjednoczonych. Wystawa czynna do 31 marca, w godz. 9.00-17.00 (pon-pt) i 9.00-15.00 (soboty). Wstęp wolny.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę malarstwa studentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych: Martyny Baranowicz, Emila Jamrozika, Łukasza Ławrynowicza, Alicji Kubickiej, Moniki Reut, Przemka Garczyńskiego, Magdaleny Sadłowskiej, Weroniki Michalskiej i Filipa Popławskiego. Wystawę będzie można oglądać do 29 marca. Galeria czynna: wtorek w godz. 9.00-15.00, środa-piątek w godz. 9.00-16.00, sobota-niedziela w godz. 11.00-16.00.
***
Wypożyczalnia Centralna (ul. Abrahama 60) zaprasza do oglądania wystawy Anny Ciesielczyk pt. „Koty marcowe”. Prace pokazują piękno domowych ulubieńców – kotów. Wystawa potrwa do 15 kwietnia.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych w Gdyni (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Ewy Leilany Bogdan pt: „Barwy życia”.
Wystawę można oglądać codziennie w godz. 9.00-19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 20 kwietnia.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18 w Gdyni) zaprasza 20 marca o godz. 17.30 na wernisaż wystawy fotograficznej „Oblicza Chrystusa w oczach artystów Pomorza i Europy” Edmunda Kamińskiego, który uświetni koncert chóru „Bursztynowa Nuta”.
***
Uczniowie Gimnazjum nr 3 wraz z opiekunem Grażyną Gałką zapraszają na wystawę „Dekalog Kapliczek”, która jest jednym z elementów projektu edukacyjnego. Kapliczki można będzie oglądać w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) na I piętrze do 24 marca. Finisaż wystawy odbędzie się 24 marca o godz. 17.00.