1271 (1071) 2017-03-24 - 2017-03-30

10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

23.03.2017 r.

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.

Konkurs o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego organizowany jest z myślą o wspieraniu młodych innowatorów. Udział w nim mogą brać magistrzy i inżynierowie Politechniki Gdańskiej, którzy swoje prace dyplomowe napisali z zakresu nowoczesnych technologii i obronili je z wynikiem co najmniej bardzo dobrym.

Nagroda główna, którą już po raz 16. najlepszemu absolwentowi PG przyzna prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wynosi 10 000 zł. Przewidziano również trzy wyróżnienia – każde o wartości 3 000 zł.

Nagrody przyznawane są za prace, których tematyka ma dużą szansę na kontynuację w postaci badań prowadzonych przez ich autorów. Często jest to pierwszy krok nie tylko do rozwoju pomysłu, ale także do jego komercjalizacji. Istnieje duża szansa, że taka osoba rozwinie swój pomysł, sprzeda go na rynku albo będzie go rozwijać choćby w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, na co również liczymy. – tłumaczy Magdalena Malara-Świtońska z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Do nagrody mogą być zgłaszane prace dyplomowe inżynierskie i magisterskie, które zostały obronione w roku kalendarzowym 2016 i uzyskały ocenę celującą lub bardzo dobrą. Prace muszą dotyczyć nowoczesnych technologii i charakteryzować się wysokim stopniem innowacyjności. Zgłoszenia powinny być składane dziekanom przez opiekunów prac dyplomowych do 30 kwietnia.

Prezentacje konkursowe oraz obrady Kapituły Konkursu odbędą się 12 czerwca.

Więcej informacji o konkursie im. prof. Romualda Szczęsnego znajduje się na stronie internetowej: http://ppnt.pl/pl/nagroda-im-prof-romualda-szczesnego/regulamin
  • // fot. mat. prasowe. Plakat ogłaszający konkurs