1271 (1071) 2017-03-24 - 2017-03-30

Kobiece rugby na fali

Rugby to męski sport – taką tezę stawia wielu kibiców. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że nie jest to dyscyplina zarezerwowana wyłącznie dla panów – o czym z powodzeniem przekonują zawodniczki klubu Flota Rugby Girls Gdynia.
Gdyński zespół rugby został założony w maju 2016 roku. Rugby jest wyjątkową dyscypliną, ponieważ jest to sport otwarty na wszystkich. Gdyńska drużyna pracuje obecnie nad formą i myśli o rozgrywaniu pierwszych spotkań. Od lipca drużynę będzie można podziwiać w rozgrywkach ligowych. Flota Rugby Ladies ma w planach także rozegranie spotkań towarzyskich z zespołami z Olsztyna i Gietrzwałdu przed rozpoczęciem sezonu.
Zawodniczka Flota Rugby Girls stawia przed sobą jeden zasadniczy cel: jest nim stworzenie silnej, żeńskiej drużyny w Gdyni.
Sekcja rugby klubu Flota Gdynia cały czas poszukuje kandydatek do drużyny.
– Jesteśmy bardzo otwarci na nowe osoby Deklaracja członkowska jest dobrowolna, panie mające predyspozycje do tego sportu mogą się do nas zgłaszać. Składki członkowskie są bardzo symboliczne – podkreśla dyrektor klubu Andrzej Stępień.
Zawodniczki i ich trenerzy angażują się nie tylko w działania sekcji rugby. W minionym roku dziewczyny z Floty wystartowały w biegu z okazji Święta Niepodległości. Rugbistki, razem z innymi uczestnikami, pobiegły ulicami Gdyni.
Szczegółowe informacje jak dołączyć do drużyny znajdują się na stronie internetowej klubu: www.wksflotagdynia.pl.