1271 (1071) 2017-03-24 - 2017-03-30

Odlotowe Gdynia AEROBALTIC w sierpniu

23.03.2017 r.

Niebo nad Gdynią opanują najlepsi piloci akrobacyjni z Polski i z zagranicy. Oprócz pokazów lotniczych, na widzów pierwszej edycji "Gdynia AEROBALTIC powered by Lotos Air BP" czeka niesamowite artystyczne widowisko. Podniebny spektakl, którego kulminacyjnym momentem będzie wieczorne show, bez wątpienia zapadnie na długo w pamięci wszystkich gości. Impreza odbędzie się 11 i 12 sierpnia 2017 roku.

O gorącym uczuciu, jakim mieszkańcy najbardziej zadowolonego miasta w kraju darzą powietrze zawody, wiadomo nie od dzisiaj. Mogą oni już teraz zacierać ręce i rezerwować swój czas. Po 4 latach samoloty wrócą nad gdyńskie niebo w zupełnie nowej odsłonie i niezwykle spektakularnym projekcie. Podczas sierpniowego "Gdynia AEROBALTIC powered by Lotos Air BP" wystąpią grupy akrobacyjne oraz piloci największego światowego formatu. W czasie dwudniowej imprezy publiczność podziwiać będzie programy pokazowe przygotowane specjalnie na tę okazję. Wystąpią najbardziej doświadczone i widowiskowe grupy Polski i Europy.

Wciąż rozbudowujemy plan występów. Bardzo precyzyjnie dobieramy uczestników wydarzenia, zwracając szczególną uwagę na prezentowany program, możliwości pokazowe oraz sprzęt, aby całość podniebnych popisów była ze sobą spójna ­­– mówi Sebastian Golus, prezes firmy Aeropact, organizator imprezy. Możemy jednak już teraz potwierdzić obecność kilku lotniczych gwiazd, w tym jednej z najlepszych grup akrobacyjnych na świecie, wykonującej nocne pokazy z wykorzystaniem pirotechniki – AeroSPARX z Wielkiej Brytanii. Co warto zauważyć to właśnie oni wykonali słynny pokaz dla Królowej Brytyjskiej – dodaje.

Najważniejszym partnerem i gospodarzem projektu jest Miasto Gdynia. Przychylność władz oraz chęć współpracy tworzą idealne warunki do organizacji wydarzenia tego typu. Naszym mieszkańcom oraz turystom staramy się zapewniać atrakcje na najwyższym poziomie. Plaża Śródmieście jest jedną z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu, a nadmorski bulwar to wspaniałe miejsce, aby zatrzymać się i spojrzeć w niebo – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Wierzę, że pokazy lotnicze, zwłaszcza w tak wyjątkowym wydaniu, jak planują to organizatorzy, spotkają się z ogromnym zainteresowaniem – dodaje.

W wsparcie imprezy aktywnie włączyła się firma LOTOS – Air BP Polska, będąca sponsorem tytularnym wydarzenia. Bardzo nas cieszy nawiązanie współpracy z tak silną i rozpoznawalną marką. Liczymy na wsparcie przy rozwoju tego projektu w przyszłości, mając nadzieję na stworzenie wspólnie imprezy cyklicznej o zasięgu międzynarodowym – mówi Sebastian Golus.

Oprócz pokazów w powietrzu organizatorzy zaplanowali dla zgromadoznych szereg atrakcji „naziemnych”. Specjalne strefy będą rozstawione zostaną na terenie plaży miejskiej przez sponsorów głównych wydarzenia, którymi są Citi Handlowy oraz ŠKODA Polska. Dzięki sponsorom i partnerom widzowie będą mogli podziwiać popisy pilotów bezpłatnie.

Ukoronowaniem obu pokazowych dni będzie nocny spektakl połączony z pirotechniką oraz specjalnie przygotowanym programem artystycznym. O szczegółach imprezy organizatorzy będą informować za pomocą profilu na portalu Facebook (www.facebook.pl/gdyniaaerobaltic) oraz na oficjalnej stronie internetowej www.aerobaltic.pl i serwisie miejskim www.gdynia.pl/.
 • fot. materiały prasowe Aeropact
 • fot. materiały prasowe Aeropact
 • fot. materiały prasowe Aeropact
 • fot. materiały prasowe Aeropact
 • fot. materiały prasowe Aeropact
 • fot. materiały prasowe Aeropact
 • fot. materiały prasowe Aeropact
 • fot. materiały prasowe Aeropact
 • fot. materiały prasowe Aeropact
 • fot. materiały prasowe Aeropact
 • fot. materiały prasowe Aeropact