Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1273 (1073) 2017-04-07 - 2017-04-13

Droga Krzyżowa w mieście i brzegiem morza

7 kwietnia o godz. 18.00 rozpocznie się Gdyńska Droga Krzyżowa pod pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia Metropolity Gdańskiego. Wydarzenie odbędzie się przy honorowej asyście wojskowej. Uroczystość rozpocznie się od nabożeństwa. Następnie uczestnicy w asyście wojskowej wyruszą spod gdyńskiej kolegiaty (ul. Armii Krajowej 26) za krzyżem niesionym przez marynarzy ulicami Gdyni.
Gdyńską Drogę Krzyżową zakończy ok. godz. 19.30 ceremonia złożenia wiązanek kwiatów pod Krzyżem na Kamiennej Górze.
Uwaga! W związku z przemarszem ulicami nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu. W godz. 18.00-20.00 wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: Świętojańska (od 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego w kierunku Kamiennej Góry, Legionów, Henryka Siemiradzkiego, Skargi, Adama Mickiewicza i Adama Asnyka. Po przejściu kolumny ruch na odcinkach będzie przywrócony.
Wszystkich kierowców prosimy o podporządkowanie się zmienionej organizacji ruchu oraz zastosowanie się, do poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem.
***
Parafia pw. Św. Michała Archanioła i gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają w sobotę 8 kwietnia na drogę krzyżową w roku jubileuszu wizyty Jana Pawła II w Gdyni.
Zbiórka pod kościołem o godz. 12.00. Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunami. Informacji udziela dr Jarosław Kłodziński 601 65 88 12.
Szczegóły na www.klodzinski.info.pl.