1273 (1073) 2017-04-07 - 2017-04-13

Teatr Gdynia Główna z szansą na fundusze

Teatr Gdynia Główna ma szansę zdobyć 100 000 zł na realizację spektaklu plenerowego, który orzeźwi mało znane zakątki miasta. Projekt Maska – spektakl plenerowy narzędziem rewitalizacji” zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu Lechstrarter, w którym o wyborze projektu decydują internauci.
Gdyński projekt „Maska-spektakl plenerowy narzędziem rewitalizacji” realizowany współnie z Fundacją „Klinika Kultury” zakłada realizację plenerowych spektakli z udziałem artystów Teatru Gdynia Główna w dzielnicach: Babie Doły, Oksywie, Redłowo i Chylonia. Spektakle mają przede wszystkim przybliżyć sztukę teatralną mieszkańcom okolic oddalonych od Śródmieścia, głównie rejonów objętych miejską rewitalizacją.
Wygrana w konkursie pozwoliłaby zrealizować spektakularne widowisko, w którym wzięliby udział plastycy, choreografowie, tancerze, aktorzy uliczni i szczudlarze. „Maskę” Lema można byłoby zobaczyć w kilku miejscach: na Polance Redłowskiej, polanie przy zejściu do plaży na Babich Dołach, w parku między górnym i dolnym tarasem Oksywia oraz w Chyloni, między Zamenhofa-Opata Hackiego i Meksykiem.
Do organizacji – promocji spektakli oraz wolontariatu – zaproszeni zostaliby także mieszkańcy, co miałoby zachęcić ich do działania na rzecz najbliższej okolicy i realizacji własnych projektów.
Głosowanie do 8 maja na http://lechstarter.urbanforms.org/projekt/396/maska-spektakl-plenerowy-narzedziem-rewitalizacji.