Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1273 (1073) 2017-04-07 - 2017-04-13

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę „Gdynia – dzieło otwarte”. To wyjątkowa i wielowymiarowa opowieść o historii młodego miasta, opowiedziana głosami jego mieszkańców.
Do współpracy przy tworzeniu wystawy zaproszono wiele instytucji, ekspertów i artystów, m.in. paryski Gaumont Pathé, Filmotekę Narodową, National Geographic Creative, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej i Narodowe Archiwum Cyfrowe.
– na wystawę „Po drugiej stronie ilustracji. Miniatury Roberta Romanowicza”. Wyłoni się przed nami kraina, w której na naszych oczach płaskie obrazki z książek przemienią się w trójwymiarowe. Domy, a w nich meble, zegary, globusy, krzesła i mądre księgi mieszczą się w ludzkiej dłoni.
Godziny otwarcia: pon. – nieczynne; wt., śr., pt. w godz. 10.00-18.00; czw. w godz. 10.00-20.00; sob., niedz., święta w godz. 10.00-17.00. Ceny biletów wstępu: 7/4/15 zł (normalny/ulgowy/rodzinny); zwiedzanie z przewodnikiem (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 20 zł; lekcja muzealna (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 50 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie, w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego. Wystawa czynna: wt. 12.00-20.00, śr.-niedz. 10.00-18.00.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę pt. „Generał Józef Haller, bohater odrodzonej Rzeczypospolitej i odzyskanego Pomorza”.
Wystawa jest czynna do 31 października.
***
Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zaprasza na wystawę twórczości dzieci i młodzieży pt. „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat” oraz fotografii wielkoformatowej pt. „Razem można zobaczyć więcej”. Wystawy oglądać można w Gdyńskiej Szkole Społecznej (ul. Kapitańska 37) do końca maja. Wstęp wolny.
***
Fundacja Fly zaprasza na wystawę prac uczestników zajęć malarskich Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Malarskie impresje” do biura fundacji (ul. Świętojańska 36/2), od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.
***
Przychodnia Lekarska Witomino Sp. z o.o (ul. Konwaliowa 2) zaprasza na wystawę obrazów tworzonych przez grupę Połączone Pasją w godzinach pracy przychodni.
***
Wypożyczalnia Centralna (ul. Abrahama 60) zaprasza do oglądania wystawy Anny Ciesielczyk pt. „Koty marcowe”. Prace pokazują piękno domowych ulubieńców – kotów. Wystawa potrwa do 15 kwietnia.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę archiwalnych fotografii „Album z Garlanda”. Wystawę tworzy zbiór wyjątkowych fotografii, wykonanych w czasie II wojny światowej przez członka załogi ORP „Garland” – Henryka Nowakowskiego. To swoisty portret załogi okrętu na okręcie, w czasie wolnym od obowiązków służbowych i na lądzie.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych w Gdyni (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Ewy Leilany Bogdan pt: „Barwy życia”. Wystawę można oglądać w dni powszednie w godz. 9.00-19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 20 kwietnia.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę „Zbrodnia katyńska” współorganizowaną z Gdańskim Oddziałem IPN. Wystawę można oglądać w Małej Galerii od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie do 26 kwietnia. Wstęp wolny.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18 w Gdyni) zaprasza na wystawę fotograficzną „Oblicza Chrystusa w oczach artystów Pomorza i Europy” Edmunda Kamińskiego.
***
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do Teatru Miejskiego (ul. Bema 26) na wystawę prac z pracowni rysunku artystycznego oraz nagrodzonych w konkursie „Co jest po drugiej stronie lustra?”. Wernisaż odbędzie się 7 kwietnia o godz. 16.00 w foyer Teatru.
***
YMCA Gdynia (ul. Żeromskiego 26) zaprasza na wystawę „Gdynia w obrazach Marka Koguta”. Wystawa czynna do 14 kwietnia.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę fotografii Tadeusza Kośnika „Żagle” do lokalu Tygiel (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV). Wystawa czynna do 9 maja.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Gdynia Waterfront (ul. Waszyngtona 21) zaprasza na wystawę Zofii Brandt- Roszczynialskiej „Trzy do kwadratu”. Wystawa czynna do 21 kwietnia.