1275 (1075) 2017-04-21 - 2017-04-27

500 zł mandatu za parkowanie na trawniku

Trawnik to nie parking – apeluje Straż Miejska w Gdyni i karze kierowców łamiących prawo oraz niszczących zieleń miejską. Mimo tego nie brakuje amatorów parkowania na trawnikach i zieleńcach.
Zniszczona zieleń, koleiny, błoto – tak wygląda część terenów zielonych w naszym mieście. Kierowcy nie szanują zieleni w przestrzeni publicznej, notorycznie parkując auta w miejscach niedozwolonych.
Tylko jednego dnia mandatami ukarano kilkunastu kierowców parkujących na trawnikach na Dąbrowie, Leszczynkach, Kamiennej Górze i Oksywiu – tłumaczy Danuta Wołk-Karaczewska, rzeczniczka Straży Miejskiej w Gdyni. I dodaje – Wielu kierowców traktuje to miejsce jako potencjalny, bezpłatny parking, gdzie można bezkarnie pozostawić auto.
Strażnicy miejscy walczą z takimi zachowaniami, karząc kierowców mandatami lub kierując wnioski do sądu. Od początku bieżącego roku interweniowali już 200 razy!
Kierowcy tłumaczą się zwykle tak samo, że się śpieszyli, nie zwrócili uwagi na to, gdzie parkują – mówi Danuta Wołk-Karaczewska. I podkreśla: – Za beztroskę, lekkomyślność i wandalizm kierowców płacimy wszyscy, ponieważ koszt średniej wielkości zieleńca, uwzględniając nasadzenie bylin i krzewów, waha się od 10 do nawet 50 tysięcy złotych.
Mandat za parkowanie w miejscu niedozwolonym może wynieść do 500 zł.