1275 (1075) 2017-04-21 - 2017-04-27

Festyn z okazji Światowego Dnia Książki

Biblioteka Gdynia zaprasza na festyn z okazji Światowego Dnia Książki, który rozpocznie się w sobotę 22 kwietnia na placu Grunwaldzkim (przy muszli koncertowej). Oferta festynowa przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży oraz rodziców.
W godz. 11.00-15.00 przy muszli koncertowej na Placu Grunwaldzkim funkcjonował będzie punkt bookcrossinowy, a w obrębie Śródmieścia skorzystać będzie można z oferty Biblioroweru Biblioteki Gdynia.
Chcemy zaprosić do wypoczynku na świeżym powietrzu, z książką w dłoni, na wygodnym bibliotecznym leżaku. – mówi Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia.
Uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w animacjach teatralnych, warsztatach, samodzielnie wykonać literacką przypinkę, zaopatrzyć się w książki przy stanowisku księgarskim, a także zdobyć jedną z kilku nagród podczas organizowanych przez cały dzień konkursów.
Gościem festynu będzie Michał Rusinek, autor wydanego w marcu przekładu „Nowych przygód Kubusia Puchatka”.
Sobotnie popołudnie zakończy energetyczny koncert bębniarski. Dzięki zespołom Cocodjembe i Nandaloo uczestnicy przeniosą się w sam środek Afryki Zachodniej.
Wstęp na wydarzenia jest wolny (na warsztaty obowiązują zapisy).
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto organizowane przez UNESCO.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Spotkajmy się w Śródmieściu” przez Stowarzyszenie „Koło Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni” przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni.