1276 (1076) 2017-04-28 - 2017-05-11

„Gdynia, moje miasto – okno na świat”

12 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego "Gdynia, moje miasto – okno na świat” objętego patronatem wiceprezydenta Bartosza Bartoszewicza.
Nagrody otrzymali laureaci konkursów: wiedzy o Gdyni, recytatorskiego i poezji śpiewanej, grafiki komputerowej oraz konkursu na kabaret i najlepszą orację na temat Gdyni.
Konkurs Poezji Śpiewanej:
– w kategorii gimnazjów: Marta Roszak (I miejsce), Mikołaj Kotarski (II miejsce) i Weronika Preinl (III miejsce) z Gimnazjum nr 18;
– w kategorii szkół ponadimnazjalnych: Patryk Weber z CKZiU nr 2 (I miejsce), Klaudia Kamińska z V LO (II miejsce), Andrzej Horabik i Klaudia Sienkiewicz z VI LO (III miejsce).
Konkurs Recytatorski
– w kategorii gimnazjów: Konrad Wojtowicz z Gimnazjum nr 24 (I miejsce), Dagmara Marciniak (II miejsce) i Marta Roszak (III miejsce) z Gimnazjum nr 18.
– w kategorii szkół ponadimnazjalnych: Iga Szubelak z VI LO (I miejsce), Anna Krawczyk z III LO (II miejsce) i Mikołaj Kreft z CKZiU nr 2 (III miejsce).
Kabaret
Wyróżnienie: „Gdyńskie dzieci” z V LO
Mowa na cześć Gdyni
– w kategorii gimnazjów: Tomasz Żarnowski (I miejsce) i Weronika Sakowska (II miejsce) z Gimnazjum nr 4 oraz Dagmara Marciniak z Gimnazjum nr 18 (III miejsce).
– w kategorii szkół ponadimnazjalnych: Bogdan Oworuszko III LO (I miejsce), Tomasz Detlaf z VI LO (II miejsce) i Bartosz Dołotko z II LO (III miejsce);
Wyróżnienie: Julia Raywer z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego
Konkurs fotograficzny „Okna Gdyni”
– w kategorii gimnazjów: Błażej Krause z Gimnazjum nr 18 (I miejsce), Paweł Wawrzyniak z Gimnazjum nr 16 (II miejsce), Karolina Ptaszyńska z Gimnazjum nr 8 (III miejsce).
– w kategorii szkół ponadimnazjalnych: Szymon Pietkun z VI LO (I miejsce), Mikołaj Hościło z III LO (II miejsce) i Daniel Mathea z CKZiU nr 2 (III miejsce).
Grafika komputerowa „Piękna jesteś Gdynio, miasto z morza i marzeń”
– w kategorii gimnazjów: Nina Willmann z Gimnazjum Katolickiego (I miejsce), Mija Pająk z Gimnazjum nr 8 (II miejsce), Joanna Smolec z Gimnazjum Katolickiego (III miejsce).
Wyróżnienie: Antoni Ciechanowicz z Gimnazjum Katolickiego
– w kategorii szkół ponadimnazjalnych: Monika Piotrzkowska z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych (I miejsce)
Gratulujemy.