1276 (1076) 2017-04-28 - 2017-05-11

Przyjdź na Dzień Otwarty Gdyńskiej Szkoły Filmowej!

27.04.2017 r.

Jak się kręci filmy, jak wygląda casting, jaki wpływ na film ma montażysta i czego uczą się studenci gdyńskiej filmówki? Tego dowiemy się w piątek 7 maja podczas dnia otwartego Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Nie zabraknie także pokazów filmów, spotkań z twórcami polskiego kina i wielu innych atrakcji.


Dzień Otwarty GSF rozpocznie się niczym w westernie, w samo południe. Goście zajrzą do siedziby Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Gdyńskim Centrum Filmowym. Na przylegającym do budynku placu Grunwaldzkim, zostanie zainscenizowany plan filmowy. Nad scenariuszem i pracą ekipy będzie czuwał Grzegorz Mołda, tegoroczny absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej, którego film dyplomowy „Koniec widzenia” zakwalifikował się do konkursu filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes.
 

Odbędzie się również spotkanie autorskie z młodym reżyserem, podczas którego zaprezentowane zostaną m.in. etiudy filmowe nakręcone przez niego podczas nauki w GSF. To nie koniec atrakcji. Własne prezentacje na Dzień Otwarty szykują wszyscy nasi studenci, obecni słuchacze pierwszego roku. Będzie więc można ich bliżej poznać i podpatrzeć, w jakich warunkach uczą się przyszli reżyserzy filmowi. Dowiedzieć się, jak powstają filmy absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej, doceniane w Polsce i na festiwalach za granicą – zapowiada Leszek Kopeć, dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej i dodaje – Nie zabraknie też okazji, żeby spotkać się z twórcami znanymi i uznanymi, wykładowcami naszej Szkoły: Katarzyną Figurą, Juliuszem Machulskim, Jackiem Bławutem oraz gościnnie, Janem Nowickim – Spotkaniom z twórcami będą towarzyszyły pokazy ich pełnometrażowych filmów fabularnych.
 

Podczas Dnia Otwartego GSF widzowie będą mogli zobaczyć również filmy debiutantów, czyli najlepsze dyplomy absolwentów dwóch pierwszych roczników Gdyńskiej Szkoły Filmowej (2013 i 2015).  Program Dnia Otwartego GSF obejmie ponadto pokazy montażu filmowego i charakteryzacji filmowej. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił na castingu aktorskim, który odbędzie się w studiu filmowym Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Zaplanowano również warsztaty dubbingowe do animacji dziecięcej.
 

Pierwszy Dzień Otwarty GSF, jesienią 2013 roku, zorganizowaliśmy jeszcze w starej, prowizorycznej siedzibie Szkoły przy ulicy Wrocławskiej. W ciągu kilku godzin odwiedziło nas kilka tysięcy mieszkańców Gdyni i osób zainteresowanych kinem. Liczymy, że podobnie będzie i tym razem – mówi Jerzy Rados, wicedyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej.


Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronach Szkoły oraz Gdyńskiego Centrum Filmowego: www.gsf.pl, www.gcf.org.pl. Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1829762920680727/
 

Gdyńska Szkoła Filmowa powstała w styczniu 2010 roku. Gdyńska filmówka jako pierwsza szkoła filmowa na północy kraju prowadzi dwuletnią naukę na Wydziale Reżyserskim. Rekrutacja odbywa się co dwa lata.
 

Dzień Otwarty Gdyńskiej Szkoły Filmowej
niedziela, 7 maja, godz. 12.00 - 17.00.
Wstęp na wszystkie wydarzenia i projekcje w ramach Dnia Otwartego GSF jest wolny