Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1278 (1078) 2017-05-19 - 2017-05-25

Poznaj Gdynię od strony wody

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza w sobotę 20 maja w godz. 10.00-15.00 do Mariny Gdynia, gdzie podczas festynu Wodna Fiesta z przytupem zainaugurujemy sezon żeglarski na Pomorzu. Zapowiada się fantastyczne święto miłośników aktywnego spędzania czasu na wodzie.
Wodna Fiesta to festyn o charakterze rodzinnym, skierowany zarówno do mieszkańców, jak i turystów w każdym wieku. Dla najmłodszych przygotowano sporo atrakcji, m.in. dedykowany im kącik, a także plażowe zajęcia sportowe.
Festyn Woda Fiesta to najlepsza okazja, by zakochać się w żeglarstwie oraz innych wodnych atrakcjach. To również możliwość, aby poznać nasze dziedzictwo kulturowe i wodne. Impreza będzie połączona z oficjalnym pożegnaniem ekspedycji poszukiwawczej ORP Orzeł, w ramach projektu „Santi. Odnaleźć Orła”, objętego patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, Muzeum Marynarki Wojennej oraz National Geographic.
Statek poszukiwawczy będzie stał koło ORP Błyskawica.
Program wydarzenia:
godz. 10.00 – rozpoczęcie, przedstawienie idei imprezy oraz partnerów;
godz. 11.00 – pokaz ratownictwa wodnego – gdyńscy ratownicy;
godz. 12.00 – pokazy na wodzie;
godz. 13.00 – pokazy ratownictwa wodnego – gdyńscy ratownicy;
godz. 14.00 – pożegnanie ekspedycji poszukiwawczej ORP Orzeł;
15.00 – zakończenie imprezy.
Ponadto: stoiska promujące wydarzenia i atrakcje Gdyni związane z wypoczynkiem na wodzie i sportami wodnymi, zajęcia propagujące bezpieczny wypoczynek nad wodą, gry i zabawy dla dzieci, zabawki dmuchane, wystawa tematyczna projektu „Santi. Odnaleźć Orła”, stoiska partnerskie m.in. Gdyńskie WOPR, Lifeguard Gdynia Kuba Free, Atsea, Gdynia Dive, Santi, Stena Line, 4winds.
Organizatorem festynu jest Gdyńskie Centrum Sportu, a partnerami: Gdyńskie WOPR, Lifeguard Gdynia Free, Atsea, Gdynia Dive, Santi, Stena Line, Szkoła Żeglarstwa 4winds.
Wodna Fiesta to akcja, która zapoczątkowana została w czerwcu 2016 roku jako dni otwarte w obiektach wodnych, marinach i przystaniach na Pomorzu. Koordynatorami Wodnej Fiesty są Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wraz z Agencją Promocji Regionów „Point PR”.
Wodna Fiesta jest także jednym z zadań planowanych do realizacji w ramach „Roku Rzeki Wisły 2017”. W tym roku odbędzie się 20 i 21 maja w różnych miejscowościach na terenie całego województwa pomorskiego.
Udział w atrakcjach organizowanych w ramach festynu jest bezpłatny.