1278 (1078) 2017-05-19 - 2017-05-25

Trwa przebudowa al. Zwycięstwa

W poniedziałek 15 maja ruszyły prace przebudowy al. Zwycięstwa w Gdyni obejmujące odcinek od skrzyżowania z ul. Szyprów do skrzyżowania z ul. Cyprysową w kierunku centrum. Warunki na drodze są stale monitorowane, aby możliwie zmniejszyć uciążliwości związane z przebudową.
W obecnej chwili trwają prace rozbiórkowe przy nawierzchni i krawężnikach. Całość przebudowy natomiast obejmować będzie wymianę konstrukcji nawierzchni w zatoce autobusowej, jezdni na odcinku około 300 m wraz z krawężnikami oraz wymianą nawierzchni chodników i przedłużenie odcinka ścieżki rowerowej do przejścia dla pieszych przy ul. Nawigatorów.
Pierwszy etap przebudowy trwać będzie około dwóch tygodni. W związku z zamknięciem lewego pasa jezdni w kierunku centrum oraz okresowego zawężenia lewego pasa do Sopotu w godzinach od 9.00 do 14.00, nastąpiło wydłużenie cyklu przejazdu na sygnalizacji świetlnej przy ul. Nawigatorów. Ponadto prace drogowe prowadzone są do późnych godzin popołudniowych.
W drugim etapie nastąpi zmiana organizacji ruchu i zostanie zamknięty prawy pas jezdni w kierunku centrum.
Planowane zakończenie inwestycji nastąpi do końca czerwca bieżącego roku. Wartość projektu to około półtora miliona złotych.
Szczegóły na www.zdiz.gdynia.pl.