1278 (1078) 2017-05-19 - 2017-05-25

Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza na wielki finał 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i 12. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Od 21 do 27 maja polski dramat współczesny gotowy do R@Portu!
W dniach 21-27 maja w Teatrze Miejskim odbędzie się 12. edycja Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Jest to najważniejszy polski festiwal prezentujący spektakle teatralne, których podstawą jest polska literatura współczesna. To zgodnie z nazwą „raport” odnotowujący najważniejsze, najżywsze osiągnięcia w polskiej dramaturgii w danym roku.
Poprzez konkursową prezentację przedstawień teatralnych, festiwal „składa raport” o kondycji współczesnego dramatu polskiego i odpowiada na pytania: Jaką wizję świata odsłania nam dzisiejszy teatr, jakich dotyka problemów, jaki obraz Polski i jej mieszkańców prezentuje widzom i jakimi środkami to czyni? Festiwal stanowi dla mieszkańców Gdyni i całego Pomorza niepowtarzalną okazję spotkania artystów, prezentujących wielką panoramę polskiego teatru. Jednocześnie po raz dziesiąty przyznana zostanie Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna, najważniejsze wyróżnienie dla polskich dramatopisarzy.
Szykuje się tygodniowa teatralna uczta.
Szczegóły: www.teatrgombrowicza.art.pl.