Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1279 (1079) 2017-05-26 - 2017-06-01

Koncerty

Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny” zaprasza 2 czerwca o godz. 19.00 na koncert z okazji 5-lecia działalności. Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. (ul. Rotterdamska 9). Kilkudziesięciu śpiewających żeglarzy zaprezentuje swoje najnowsze aranżacje szant i pieśni morza w premierowych wykonaniach. Bilety-cegiełki (na działalność statutową) o wartości 30 zł do nabycia przed wydarzeniem (dzieci i młodzież szkolna wchodzą za darmo). Koncert jest objęty patronatem prezydenta Gdyni.
***
Gdyńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza 27 maja o godz. 18.30 na koncert pt. „Majowe muzykowanie z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną”, który zawierać będzie przeróżne utwory o lekkim, zwiewnym charakterze (m.in. Suita I Peer Gynt, E.Grieg, Odgłosy Wiosny J. Straussa czy też Koncert C-dur, Vivaldiego).
Wydarzenie odbędzie się w sali Cechu Rzemiosła (ul. 10 Lutego 33). Koncert jest organizowany przy wsparciu miasta.
Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
***
Stowarzyszenie Per musica ad astra zaprasza na koncert z cyklu „Muzyczna Gdynia”, który odbędzie się 28 maja o godz. 13.15 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Armii Krajowej 46). Wykonawcami będą uczniowie Szkoły Muzycznej II st. w Gdyni: Zuzanna Kalinowska (obój), Marta Tryzna (skrzypce), Michał Skowronek (organy) oraz Żeński Chór Kameralny pod dyrekcją Małgorzaty Bednarek.
Wstęp wolny.