UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1279 (1079) 2017-05-26 - 2017-06-01

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę „Gdynia – dzieło otwarte”. To wyjątkowa i wielowymiarowa opowieść o historii młodego miasta, opowiedziana głosami jego mieszkańców.
Do współpracy przy tworzeniu wystawy zaproszono wiele instytucji, ekspertów i artystów, m.in. paryski Gaumont Pathé, Filmotekę Narodową, National Geographic Creative, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej i Narodowe Archiwum Cyfrowe.
– „Marzyciele. Don Kichote według Wilkonia”. Czynna do 11 czerwca wystawa składać się będzie ze 100 ilustracji, powstałych technikami mieszanymi, które stanowią malarskie dopełnienie książki o najsławniejszym rycerzu, arcydzieła hiszpańskiej i światowej literatury. Józef Wilkoń swoje pierwsze komentarze do Don Kichota namalował pół wieku temu. Zawiłe koleje losu sprawiły jednak, że do dzisiaj zachowała się tylko niewielka część prac z lat 50. i 60. Z tego okresu zachował się na szczęście obraz olejny „Don Kichote i Sanczo Pansa” (1956 r.), który zostanie po raz pierwszy publicznie zaprezentowany na ekspozycji w Muzeum Miasta Gdyni.
Godziny otwarcia: pon. – nieczynne; wt., śr., pt. w godz. 10.00-18.00; czw. w godz. 10.00-20.00; sob., niedz., święta w godz. 10.00-17.00. Ceny biletów wstępu: 7/4/15 zł (normalny/ulgowy/rodzinny); zwiedzanie z przewodnikiem (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 20 zł; lekcja muzealna (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 50 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie, w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego. Wystawa czynna: wt. 12.00-20.00, śr.-niedz. 10.00-18.00.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę pt. „Generał Józef Haller, bohater odrodzonej Rzeczypospolitej i odzyskanego Pomorza”. Wystawa czynna do 31 października.
***
Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zaprasza na wystawy: twórczości dzieci i młodzieży pt. „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat” oraz na wystawy fotograficzne: Ewy Jędruszek pt. „Wszystko dookoła”, Rozalii Ignaszewskiej pt. „Kilka słów o Kubie” i Konrada Wysockiego pt. „totutotam”. Opiekunem Galerii i organizatorem wystaw jest Mirosław Pawlik. Wszystkie dzieła młodych twórców można podziwiać do końca roku szkolnego w siedzibie szkoły (ul. Kapitańska 37). Wstęp wolny.
***
Przychodnia Lekarska Witomino Sp. z o.o. (ul. Konwaliowa 2) zaprasza na wystawę obrazów tworzonych przez grupę Połączone Pasją w godzinach pracy.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę Jadwigi Słomowicz oraz Marii Januszko. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w GCOP do 15 czerwca.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza na wystawę „Johannes Bugenhagen Doktor Pomeranus 1485–1558. Humanista – Organizator Kościoła – Doktor Teologii”.
***
Biblioteka Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73) zaprasza na wystawę prac, które spłynęły na konkurs plastyczny „Psotnicy Astrid”. Ekspozycję można oglądać do końca maja w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę malarstwa Agnieszki Budenko „Spoglądając w otchłań, gdzie świat palce swe rozpościera” do lokalu artystycznego Tygiel (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV). Wystawa czynna do 21 czerwca.
***
Koło Plastyków przy Towarzystwie Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51) zapraszana wystawę batików „To tu to tam...woskiem malowane” Wandy Frąckowskiej.
Wystawa czynna do 14 czerwca.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę fotografii „Rzeczywistość symetryczna” gdyńskiego artysty Romana Timofiejuka. Wystawę można oglądać w Małej Galerii do 9 czerwca w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie. Wstęp wolny.
***
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza na wystawę rysunków Jacka Piątka „Spacerem po Gdyni” – prace zostały wykonane piórkiem i tuszem w latach 2015-2016. Wystawa potrwa do końca maja.
***
Narodowe Muzeum Morskie i Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zapraszają na wystawę grafiki prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek i malarstwa Wojciecha Kostiuka „Z wiatrem...” na fregatę Dar Pomorza zacumowaną przy alei Jana Pawła II. Wystawa czynna do 20 czerwca.
***
Galeria Debiut (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę z inicjatywy licealnego rocznika 1978 „formy użytkowe - Itineraria/Trasy - Bumerang 34 lata później”. Wystawa czynna do 14 czerwca.
***
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) oraz Biblioteka Chylonia „Pod Żabką” (ul. Kartuska 20 B) zapraszają od 30 maja na wystawę ilustracji TRZY/MAM/KSIĄŻKI, opracowana z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie literatury.