1280 (1080) 2017-06-02 - 2017-06-08

Erasmus+, czyli gdyńscy uczniowie za granicą

Gimnazjum nr 17 od 16 lat realizuje programy unijne, takie jak: Youth, Comenius oraz Erasmus+. Dzięki środkom unijnym około 150 uczniów skorzystało do tej pory z możliwości wyjazdu do prawie wszystkich krajów europejskich.
Obecnie szkoła realizuje program Erasmus+ pod hasłem „Zdrowy styl życia nadzieją na lepszą przyszłość” (2015-2018). Obejmuje on młodzież w wieku 14-16 lat zagrożoną problemami otyłości, uzależnień i niehigienicznym trybem życia.
W pierwszym roku realizacji projektu odbyły się dwie wizyty w szkołach partnerskich: w islandzkiej szkole podstawowej w Olafsvik, w gimnazjum Hellisandur oraz szkole średniej we włoskim Neapolu.
W mijającym drugim roku trwania projektu odbyła się w marcu kolejna wycieczka, tym razem do Katalonii do miejscowości Gironella u podnóża Pirenejów. Młodzież integrowała się oraz poznawała kulturę i tradycje tego rejonu poprzez wspólne zajęcia. Praca w międzynarodowych grupach sprzyjała doskonaleniu kompetencji językowych i nawiązywaniu przyjaźni. W połowie maja Gimnazjum nr 17 gościło 12 nauczycieli z 5 krajów partnerskich, którzy oprócz pracy warsztatowej mieli czas zachwycić się Gdynią, Sopotem, Gdańskiem i Malborkiem.
Przed szkołą trzeci rok pracy nad projektem poświęcony sportowi.