1280 (1080) 2017-06-02 - 2017-06-08

Jak fajnie być dzieckiem w Gdyni

Z okazji Dnia Dziecka Gdynia zaprasza na Wielki Festyn Rodzinny. Będą dmuchane place zabaw, ścianka wspinaczkowa, gry i zabawy sportowe, warsztaty konstruktorskie oraz nauka tańca. Będzie familijnie, kolorowo i wesoło. Nie będą to jednak jedyne atrakcje przygotowane dla najmłodszych gdynian. Na wszystkie dzieci z okazji ich święta czeka w Gdyni mnóstwo ciekawych wydarzeń. Żaden z najmłodszych mieszkańców z pewnością nie będzie się nudzić. Podczas tegorocznego Dnia Dziecka w Gdyni każdy znajdzie coś dla siebie.

Wielki Festyn Rodzinny
Różnorodne zajęcia warsztatowe, pokaz wielkich baniek mydlanych, wyczekiwane przez najmłodszych zabawki dmuchane, moc atrakcji przygotowanych przez aktorów Sceny 138 z Centrum Kultury w Gdyni, w tym spotkanie z Pippi Pończoszanką i jej przyjaciółmi – to wszystko czeka na najmłodszych mieszkańców i ich rodziny 4 czerwca w godz. 11.00-16.00 w Parku Rady Europy.
Wszystkie przygotowane przez partnerów Gdyni Rodzinnej atrakcje dla dzieci są bezpłatne. Wśród nich w tym roku znalazły się między innymi: warsztaty plastyczne, warsztaty robotyki, ścianka wspinaczkowa, kręgle, trampoliny, gry planszowe, warsztaty gry na kotłach karaibskich, ogólnorozwojowy tor przeszkód, pokazy i nauka układów tańca gdyńskiej grupy cheerleaderek juniorek, gry i zabawy sportowe (przeciąganie liny dla dzieci i rodziców, gra w boule, frisbee, ringo), warsztaty konstruktorskie, chemiczne i majsterkowania, malowanie twarzy, animacje i gry dla dzieci, ekspozycja wozów strażackich, policyjnych oraz samochodów Straży Miejskiej, test „małego policjanta”, pokazy sekcji karate i sekcji Capoeira.
Szczegóły na www.gdyniarodzinna.pl

Gdyńskie Centrum Filmowe
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci na nowy film pt. „Nazywam się Cukinia”.
Jest to wielokrotnie nagradzana animacja produkcji szwajcarsko-francuskiej w reżyserii Claude’a Barrasa. Film trwa 66 minut. Skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Natomiast 3 czerwca o godz. 10.00 na najmłodszych widzów i ich opiekunów czeka kolejne spotkanie z polską animacją dla dzieci, czyli poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”. Tym razem widzowie Kina Studyjnego GCF zobaczą cztery klasyczne polskie animacje, prezentujące polskie baśnie i legendy. Po seansie swoją ulubioną bajkę przeczyta młodym widzom aktorka, Katarzyna Figura.
Więcej informacji na www.gcf.org.pl.

Centrum Kultury w Gdyni
Centrum Kultury (ul. Łowicka 51) przygotowało spektakl „Superświetnie” Szymona Jachimka w reż. Magdaleny Bochan-Jachimek.
To bajka dla dzieci i opowieść dla dorosłych. Mała Oliwia wciąż dostaje nowe prezenty. Odłożone na półkę zabawki postanawiają zawalczyć o uwagę Oliwii… Spektakle: 2 czerwca o godz. 19.00, 3 czerwca o godz. 16.00 i 4 czerwca o godz. 12.00.

Młodzieżowy Dom Kultury
Rodzinny Festyn na Sportowo Młodzieżowego Domu Kultury (ul. Grabowo 2) odbędzie się 3 czerwca w godz. 11.00-13.00.
Jest kolejną propozycją czynnego świętowania Dnia Dziecka. Na przybyłych gości czekać będą występy wokalno-taneczne, konkursy plastyczne, gry i zabawy sportowe oraz pokazy cyrkowe. Swoje umiejętności zaprezentują także strażacy z OSP PKM Gdynia. Na zakończenie zabawy będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie w Foto-Budce.

Muzeum Miasta Gdyni
Warsztaty, rodzinne oprowadzania i wiele innych przyjemności. To wszystko czeka na dzieci i ich opiekunów w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) 3 czerwca.
W programie:
11.00-13.00 Rodzinne warsztaty projektowania małych przedmiotów „Świat w pudełku po zapałkach”
13:00-13.45 Rodzinne oprowadzanie z przygodami „Na tropie złodzieja krzeseł”
14.00-14.45 Spotkanie z Jackiem Friedrichem „Książki i dzieci”
15.00-17.00 Rodzinne warsztaty projektowania miniatury wnętrz – „W pracowni miniatury”
Bilety: 10 zł od uczestnika/ 5 zł za każde kolejne dziecko / opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny. Z powodu ograniczonej liczby miejsc konieczna wcześniejsza rezerwacja: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37.

Teatr Miejski
Z okazji takiego święta bajek nigdy dość, a zwłaszcza baśni. Dlatego Teatr Miejski (ul. Bema 26) zaprasza na „Śnieżkę i krasnoludki” braci Grimm w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Jedna z najpiękniejszych baśni świata, niosąca przesłanie o sile przyjaźni, miłości i poczuciu własnej wartości. Muzyczna opowieść o pięknej księżniczce, okrutnej macosze, siedmiu krasnoludkach i lustereczku mówiącym prawdę! Ogromna dawka humoru i przewrotnego komizmu na długo wprawi całe rodziny w wyśmienity nastrój.
Spektakle: 2 i 6 czerwca o godz.10.00, 3 i 4 czerwca o godz.16.00.
Szczegóły: www.teatrgombrowicza.art.pl.

Teatr Gdynia Główna
Dla wszystkich tych, którzy lubią być zaskakiwani przez dobrze znane historie Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) przygotował spektakl „Czerwony Kapturek” (trochę inna historia) w reż. Piotra Srebrowskiego.
To historia o Czerwonym Kapturku, który nie był do końca zwykłą dziewczynką, Wilku, Gajowym oraz bardzo mądrej Babci. Ich losy połączyła niesamowita, zabawna i bardzo ważna przygoda.
Spektakl będzie grany 4 czerwca o godz. 12.00 w ramach „Stacji Bajek”.
Więcej informacji na www.teatrgdyniaglowna.pl.

Chrzest na Błyskawicy
Z okazji Dnia Dziecka Klub Marynarki Wojennej zaprasza 4 czerwca w godz. 11.00-13.00 na Chrzest Morski na pokładzie okrętu – muzeum ORP „Błyskawica”.
Najmłodsi będą mogli zostać przyjęci w poczet poddanych Króla Neptuna. Kandydaci na wilki morskie będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną, odwagą oraz sprostać wszelkim wymyślnym próbom, którym zostaną poddani przez świtę króla mórz i oceanów. Każde dziecko, które dzielnie pokona własne słabości, otrzyma z rąk Neptuna dyplom wilka morskiego.
W tym dniu na pokład wchodzą tylko dzieci, rodzice mogą obserwować swoje pociechy z nabrzeża. Wstęp wolny.

Dzień Dziecka w bibliotece
5 czerwca o godz. 17.00 Biblioteka Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) zaprasza na imprezę z okazji Dnia Dziecka. W programie: czytanie dzieciom bajki pt. „Tadek Niejadek” Wandy Chotomskiej, zajęcia plastyczne, konkursy przy muzyce i malowanie twarzy.

Dzień Dziecka w „Bałtyku”
3 czerwca o godz. 10.00 Osiedlowy Klub Kultury SM „Bałtyk” (ul. Narcyzowa 1) zaprasza dzieci do wspólnej zabawy.
Anna Jetkowska – autorka książki pt. „Sówa”, mocno zwariowanej, zrodzonej z czystej sympatii do dzieci, poprowadzi warsztaty literackie.
Wstęp wolny.