1280 (1080) 2017-06-02 - 2017-06-08

Pobiegnij z Gdyni do Nowego Jorku

01.06.2017 r.

Po raz kolejny potwierdza się, że w PKO Grand Prix Gdyni warto startować nie tylko dla zdrowia i satysfakcji. Tym razem można dobiec aż do Nowego Jorku, aby wziąć tam udział w TCS New York City Marathon 2017. Zadanie jest banalnie proste: wystarczy, że ukończysz przynajmniej jeden z biegów gdyńskiego cyklu i napiszesz, dlaczego właśnie Ty powinieneś wystartować za oceanem. Konkurs trwa do 31 sierpnia.

Nowojorski maraton to prawdziwy fenomen, przyciągający tysiące biegaczy z całego świata. Wielu z nich marzy, by 42,195 km przynajmniej raz pokonać właśnie w tym mieście. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ oprócz wytrzymałości, trzeba mieć sporo szczęścia – chętnych jest o wiele więcej niż miejsc na liście startowej.

W 47. edycji TCS New York City Marathon, która odbędzie się 5 listopada 2017 roku, będzie miał szansę wystartować jeden z uczestników PKO Grand Prix Gdyni 2017. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba przekroczyć linię mety przynajmniej w jednym z biegów tegorocznego cyklu i wykonać zadanie konkursowe. Uczestnik w maksymalnie trzech zdaniach (do 500 znaków ze spacjami) powinien uzasadnić, dlaczego właśnie on powinien pobiec w Nowym Jorku. Formularz konkursowy dostępny jest w profilu zawodnika - TUTAJ.

Nagroda to nie tylko numer startowy nowojorskiego maratonu, ale również bilet lotniczy i zakwaterowanie. Laureat zostanie wyłoniony przez pięcioosobową komisję konkursową.