1281 (1081) 2017-06-09 - 2017-06-22

Dni sąsiedzkie – Oksywie

Stowarzyszenie Społecznej Edukacji Non Stop zaprasza mieszkańców Oksywia 9 czerwca w godz. 15.00-19.00 na wspólne świętowanie dni sąsiedzkich „Zabawa sąsiedzka – dla mamy, taty i dziecka”. Tegoroczne święto sąsiada będzie okazją, aby przybliżyć ideę powstającego Domu Sąsiedzkiego przy ulicy Śmidowicza 49.
– Szczegółowa oferta i charakter zajęć Domu Sąsiedzkiego będzie ściśle dopasowana do potrzeb i oczekiwań mieszkańców – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Na miejscu będzie można porozmawiać z pracownikami Laboratorium Innowacji Społecznych o pomysłach na Dom Sąsiedzki. Pracownicy LIS przybliżą także założenia Projektu Rozwój Usług Społecznych, którego realizacja będzie łączyć się z Domem Sąsiedzkim. Jednym z jego celów jest wsparcie rodzin w procesie wychowania i opieki nad dziećmi oraz organizacji czasu wolnego. Rekrutacja do projektu już się rozpoczęła.
Podczas piątkowego pikniku będzie też można zagłosować na projekt społecznego graffiti, które powstanie na terenie Domu Sąsiedzkiego. Impreza odbędzie się na terenach zielonych wokół budynku.

ikona