1281 (1081) 2017-06-09 - 2017-06-22

Festiwal Gdynia Open tuż-tuż

Gdynia rozśpiewa się jak nigdy dotąd. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open rozpocznie się w czwartek 15 czerwca. W tegorocznej edycji weźmie udział rekordowa liczba uczestników. Koncert laureatów odbędzie się 18 czerwca w godz. 12.00-15.00 na pl. Grunwaldzkim.
O tym, kogo usłyszymy podczas tego rozśpiewanego wydarzenia, zadecyduje jury. Koncert finałowy poprzedzać będą bowiem przesłuchania konkursowe, w których udział wezmą dzieci z całej Polski oraz z zagranicy.
Zgłosiło się do nas ponad 500 uczestników-wokalistów. To rekord wszystkich dotychczasowych edycji. Przyjadą uczestnicy z kraju, ale będziemy także gościć wokalistów i zespoły z Serbii, USA, Rumunii i Ukrainy – mówi Elżbieta Cupiał, dyrektor artystyczny.
Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w dniach 15-17 czerwca w dwóch salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (budynek nr III, al. Zwycięstwa 96/98).
Dodatkową atrakcją dla uczestników będą warsztaty artystyczne z Piotrem Balickim, Jackiem Kuleszą oraz Weroniką Korthals.
Młodzi artyści rywalizować będą o nagrody finansowe i tytuły „Uśmiechniętej Rybki” oraz „Złotej Rybki”, „Srebrnej Rybki” i „Brązowej Rybki”.
Szczegóły i program wydarzenia znajdują się na stronie www.gdyniaopen.pl.

ikona