1281 (1081) 2017-06-09 - 2017-06-22

Gdyński Magiel Twórczy

10 czerwca w godz. 14.00-18.00 w Parku Rady Europy odbędzie się IX edycja „Gdyńskiego Magla Twórczego”, którego celem jest budowanie lokalnej świadomości społecznej związanej z aktywizacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.
Festyn umożliwi niepełnosprawnym uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej, gdyńskich szkół specjalnych oraz ośrodków wsparcia prezentacji gdynianom swoich dokonań – twórczości artystycznej i kulturalnej.
Ideą „maglowania” jest integracja osób z niepełnosprawnościami ze społecznością gdyńską. Podczas imprezy będzie można zapoznać się z ofertą placówek skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin.
W trakcie festynu odwiedzający w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek i zjeżdżalnię, ponadto będą mogli zajrzeć do wozów strażackich i policyjnych. Osoby starsze będą mogły odwiedzić „Centrali Rękodzieła”, gdzie będzie można zapoznać się z lokalną twórczością. Oprócz tego w trakcie festynu będzie można zajrzeć do bazarku na rzecz hospicjów. Będzie także coś dla zdrowia: podczas imprezy będzie się odbywać pomiar ciśnienia. Odbędzie się społeczna akcja „Odmień swoją głowę” schizofrenia- nie oceniaj!
Na scenie będzie można zobaczyć zespoły „Fucus” i „Cafe y Son” oraz Monikę Kitel uczestniczkę VII edycji programu The Voice of Poland.

ikona