1281 (1081) 2017-06-09 - 2017-06-22

Nowe liceum – nowe możliwości

17 LO (ul. 10 Lutego 26) to nowa szkoła ogólnokształcąca na mapie Gdyni, budowana na najlepszych doświadczeniach i tradycjach gdyńskiego Gimnazjum nr 1.
To jedna z sześciu polskich Szkół z mocą zmieniania świata według Fundacji Ashoka, którą wyróżnia ogromna motywacja do rozwijania wiedzy i umiejętności uczniów w nowoczesny i ciekawy sposób, z wykorzystaniem nowych mediów, metod aktywizujących oraz poprzez współpracę z uczelniami i biznesem. Dzięki możliwości wyboru preferowanych rozszerzeń maturalnych, 17 LO oferuje swoim uczniom spersonalizowany proces edukacji.
Pragnie kształtować uczniów uważnych, kreatywnych, przedsiębiorczych, samodzielnych, gotowych do podejmowania wyzwań i wprowadzania zmian oraz szukających rozwiązań we współpracy z innymi. Chce motywować młodzież do inicjowania projektów (w tym międzynarodowych) oraz do rozwoju osobistego.
Będzie uczyć mądrego korzystania z nowych technologii. Pokaże wartość przedsiębiorczości i zdobywania praktyki w lokalnych firmach, m.in. innymi dzięki projektom informatycznym realizowanym we współpracy z gdyńską firmą Yoberi.
Jednym słowem, zamierza dobrze przygotować do matury, studiów i życia zawodowego.
Obecnie siedziba szkoły znajduje się w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 (10 Lutego 26).
Szczegóły na www.17logdynia.pl.

ikona