1282 (1082) 2017-06-23 - 2017-06-29

Hale Targowe ponownie zaskoczą kreatywnością

22.06.2017 r.

W najbliższą sobotę, 24 czerwca Miejskie Hale Targowe zapraszają na trzecią edycję wydarzenia „Dzień Kreatywny”. W programie loteria, warsztaty, piknik dla dzieci oraz pierwsze mistrzostwa śniadaniowe.

W Miejskich Halach Targowych znów zagości kreatywność. Już po raz trzeci i pewnie nie ostatni. Powodem jest duże zainteresowanie jakim cieszyły się dwie poprzednie edycje wydarzenia. Przyciągnęły one wielu mieszkańców, twórców, projektantów i pasjonatów kreatywnych aktywności. 

Trzecia edycja zapowiada się równie interesująco. Tym razem będzie nie tylko kreatywnie, ale także smacznie. W programie przewidziana jest loteria, w której każdy los wygrywa, a także piknik dla dzieci, podczas którego najmłodsi samodzielnie przygotują gofry czy pancakes. Udział w wydarzeniu, w tym pokazie gotowania "na żywo", potwierdził też uczestnik programu TOP Chef - Marcin Rogalski. Odbędą się również ciekawe warsztaty m.in. z projektowania oświetlenia, a także po raz pierwszy Mistrzostwa Śniadaniowe Hal Targowych, podczas których o tytuł zmierzy się siedem dwuosobowych drużyn.

Program:

9:30-14:00 – „Loteryjka Kreatywna”
Aby wziąć udział wystarczy zrobić zakupy za min. 50 zł, zachować paragon oraz wypełnić krótką ankietę. Każdy los wygrywa.
 
9:30-14:00 – „Mleczny piknik śniadaniowy”
Otwarte warsztaty i zabawy dla dzieci, gdzie tematem przewodnim będzie mleko. Dzieci samodzielnie przygotują gofry, pancakes, naleśniki, twarożki czy bitą śmietanę. Piknik będzie otwarty i bezpłatny.
 
10:00-13:30 – podziemie Hali Łukowej
Warsztaty miniPaletoweLove prowadzone przez Fab Lab Trójmiasto.
 
11:00-14:00 – podziemie Hali Łukowej
Warsztaty projektowania oświetlenia z grupą MaradDesign.
 
Prowadzący:
dr Anna Wachowicz – projektantka wzornictwa, asystentka pracowni Projektowania Mebla Seryjnego na Akadami Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Paweł Grajkowski – projektant wzornictwa, wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
 
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe projekty@arg.gdynia.pl .
 
10:30-11:30 – „I Mistrzostwa Śniadaniowe Hal Targowych”
O tytuł zmierzy się siedem dwuosobowych drużyn. Każda otrzyma 50 zł i 20 min. na zakupy na terenie hal, po czym 30 min. na przygotowanie posiłku, które oceni jury. Główną nagrodą jest dwuosobowe zaproszenie na obiad lub kolację do gdyńskiej restauracji.

Więcej informacji na www.haletargowegdynia.pl.

fot. facebook.com/haletargowegdynia
  • Trzeci dzień kreatywny w gdyńskich Miejskich Halach Targowych - plakat