1282 (1082) 2017-06-23 - 2017-06-29

Marynarka Wojenna ma swoje święto

Jak co roku, ostatnia niedziela czerwca – święto Marynarki Wojennej – jest finałem obchodów Dni Morza. 25 czerwca we wszystkich jednostkach polskich sił morskich marynarze spotkają się na uroczystych zbiórkach, a na polskich okrętach w kraju i zagranicą podniesiona zostanie wielka gala banderowa.
Marynarze uczczą pamięć swoich poprzedników składając o godz. 9.00 na Cmentarzu MW (Oksywie, ul. Muchowskiego) wiązanki kwiatów na płytach twórców Marynarki Wojennej. Następnie, o godzinie 9.30 w Kościele Marynarki Wojennej na Oksywiu (ul. Śmidowicza) odprawiona zostanie msza święta w intencji MW.
O godz. 11.00 w Porcie Wojennym odbędzie się uroczysty apel. Z okazji święta z pokładu ORP „Błyskawica” oddany zostanie salut świąteczny, tj. 21 strzałów armatnich. Na zakończenie uroczystości odbędzie się defilada pododdziałów oraz pokaz musztry paradnej.
Święto Marynarki Wojennej będzie też okazją do odwiedzin w Porcie Wojennym, który tego dnia zostanie udostępniony dla wszystkich chętnych do zwiedzania.