1282 (1082) 2017-06-23 - 2017-06-29

„Polacy w kanadyjskiej mozaice” przy Polskiej 1

Polacy w Kanadzie budowali drogi, mosty, pierwsze linie kolejowe i domy na preriach. Podczas II wojny światowej angażowali się w misje wojskowe, a w czasach Solidarności przybywali jako imigranci polityczni. W 150. rocznicę powstania Kanady Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza na wystawę „Polacy w kanadyjskiej mozaice. 150 lat historii”. Wernisaż 1 lipca o godz. 12.00.
2 miliony jezior, lasy stanowiące niemal połowę powierzchni kraju, najsłynniejszy wodospad świata i surowe zimy. Kanadyjska przyroda stała się inspiracją dla oprawy wizualnej nowej wystawy czasowej w Muzeum Emigracji w Gdyni.
W 150. rocznicę powstania Kanady Muzeum Emigracji we współpracy z Ambasadą Kanady w Warszawie przygotowało wystawę ukazującą obecność Polaków w historii tego kraju. Ekspozycję będzie można oglądać do 15 grudnia 2017 roku w korytarzu Magazynu Tranzytowego i w sali wystaw czasowych.
Wybrane treści wystawy od 29 czerwca będą prezentowane na terenie Ambasady Kanady w Warszawie. Ekspozycję zobaczą również polscy Kanadyjczycy w Ontario.
Historia obecności Polaków w Kanadzie zostanie opowiedziana tam, skąd pod polską banderą zaczęły wypływać transatlantyki.